CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

wiek 18 +

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Zajęcia uruchomione - w każdej chwili można dołączyć do grupy. 

grupa 18 + / piątek / godz. 18.30-20.00 / cena: 80 zł mies. / 25 zł wejście jednorazowe

Zajęcia obejmujące pracę z własnym głosem, jego naturalnym brzmieniem, emisją, nad wyrażaniem Siebie poprzez swój głos i jego interpretacje muzyczną.

Każdy z nas stanowi unikalny instrument, składający się z jego obudowy¬pudła rezonansowego (jak nasze ciało) oraz strun (nasze struny głosowe). Muzykiem grającym na tym instrumencie jesteśmy my sami, posługując się do tego naszą wyobraźnią, fantazją, uczuciami itd. Kiedy nasze ciała lub emocje są zablokowane, nasz głos nie jest w stanie zabrzmieć w całej swojej pełni, a melodie będą ewentualnie odtwórcze, ale nigdy nie staną się naszą własną opowieścią. Wiele osób twierdzi że „nie ma głosu” co jednak jest absolutną nie prawdą. Nasz głos jest elementem natury i każdy go posiada, jedyne co go blokuje to nasz własny umysł i ciało. Kiedy przychodzimy na świat pierwsze co robimy to wydajemy z siebie krzyk¬ i to jest naturalne. W wielu kulturach, w których muzyka jest normalnym elementem codzienności, nikt nawet się nie zastanawia czy „ma głos” czy nie. Niestety w naszej kulturze, poprzez błędy edukacji, zasady „dobrego wychowania” itp. niejako wmówiono nam jakiś rodzaj „braku”, nieśmiałości, kompleksu. Jako dzieci wiecznie uciszani i sadzani „grzecznie na miejscu” ¬ zamknęliśmy nasz głos głęboko w sobie.

Ale on tam jest i czeka aby go „uwolnić”.

Podczas zajęć w ramach warsztatu CIAŁO GŁOSU, będziemy pracować nad obydwoma naszymi elementami instrumentu - ciałem i głosem. Ćwiczenia ruchowe i oddechowe pomogą odkryć możliwości naszego ciała, które powodują otwarcie naszego głosu, jego wzmocnienie i możliwości. Nauczymy się różnych technik wydobywania dźwięku, w oparciu o techniki śpiewu tradycyjnego i pieśni różnych kultur świata, oraz na pracy z rytmem. To jednak tylko podstawa.

Na dalszych etapach pracować będziemy z naszymi indywidualnymi opowieściami głosowymi. Sięgniemy po to co nam „w duszy gra”, jak możemy to wyrazić poprzez własną pieśń, improwizacje muzyczna, harmonie z innymi głosami, wibracje dźwięków które jak wewnętrzny masaż pobudzają nasze ciała i umysł. Będziemy szukać zarówno współbrzmienia naszego własnego głosu wraz z innymi głosami, dźwiękami przyrody, miasta itp. jak i solowych opowieści muzycznych.


Szczegóły zajęć:
piątek, godz. 18:30-20:00
90 minut – zajęcia raz w tygodniu
  młodzież, dorośli, seniorzy
poziom podstawowy i średnio zaawansowany
cena: 80 zł /miesiąc lub 25 zł / wejście jednorazowe

Prowadząca:
Aleksandra Gronowska

Aleksandra GronowskaAleksandra Gronowska - aktorka i wokalistka. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. W latach 2003-2009 aktorka w Teatrze Gardzienice. W tym samym czasie( i do dziś), pracująca jako free lancer z wieloma grupami i projektami teatralnymi oraz muzycznymi w kraju i za granicą. Współpracowała min z: Mercury Theatre (Anglia), Interkunst (Niemcy), Fundacja Furu (pl), i wiele innych. Obecnie aktorka teatru Cantieri Teatrali Koreja (It), Jubilo Ensamble, wokalistka w projekcie muzycznym Gliniane Pieśni.

Portfolio:
https://www.behance.net/aleksandragronowska
https://vimeo.com/86520513

 Formularz zapisów do laboratorium CIAŁO GŁOSU 

Przed wysłaniem zgłoszenia udziału zapoznaj się z regulaminem i warunkami uczestnictwa w laboratoriach:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA I REGULAMIN UDZIAŁU w LABORATORIACH CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

NEWSLETTER CBK FAMA


UWAGA!
Letnie godziny otwarcia BIBLIOTEKI
 
(w lipcu i sierpniu)
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: NIECZYNNE
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: NIECZYNNE

 

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com