CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

wiek 12 +
Zajęcia cyrkowo-teatralno-performatywne

!Trwa nabór. Zajęcia zostaną uruchomione dopiero w momencie zebrania minimalnej liczby uczestników.

Zajęcia cyrkowo-teatralne wykorzystujące techniki nowego cyrku i teatru ruchu tzw. physical theatre.
Uczestnicy będą rozwijać umiejętności pracy w grupie, obecności na scenie oraz prezentacji umijętności. Zapoznają się z technikami nowoczesnego cyrku: żonglerki, ekwilibrystyki, chodzenia na szczudłach, chodzenia po linie i akrobatyki. Uczestnicy stworzą własne etiudy teatralne i cyrkowe. Cykl warsztatów skończy się wspólnym spektaklem uczestników.
Techniki: podstawy teatru ruchu (ćwiczenia w przestrzeni, ćwiczenia partnerskie i grupowe, podstawy choreografii, ćwiczenia rytmiczne i muzyczne, tworzenie postaci, tworzenie etiud, podstawy pracy z tekstem) podstawy akrobatyki partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, piłka - globe, lina, monocykl), sprzęty powietrzne (podstawy chusty, podstawy trapezu).

Szczegóły zajęć:

  wtorek, godz. 18.00-19.30

  90 minut – zajęcia raz w tygodniu

  młodzież i dorośli (12 +)

  cena: 80 zł / miesiąc

Prowadzący:
  Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu

Marta KuczyńskaMarta Kuczyńska - Inicjatorka Kejos: performerka, aktorka, żonglerka, reżyser, producent i kurator artystyczny. Ukończyła PWST (JAMU – Divadelni Fakulta) na wydziale Aktorstwo komediowe – Klaunada, Teatr Ruchu i Film w Brnie (Czechy) oraz Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice i Krakowską Szkołę Scenariuszową. Od 15 lat występuje i uczestniczy w projektach artystycznych w kraju i zagranicą.

Specjalizuje się w tworzeniu i reżyserowaniu grupowych spektakli z dziedziny nowego cyrku i teatru ruchu oraz w pracy z przedmiotami na scenie. Współzałożycielka i Prezes Stowarzyszenia Kejos The-at-er i współtwórca pierwszych w Polsce festiwali teatralno-cyrkowych: Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno – Cyrkowe we Wrocławiu oraz kurator artystyczny Festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie.

Inicjatorka Pierwszej w Polsce Konferencji Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej w Lublinie oraz twórczyni pierwszej w Polsce publikacji na temat nowego cyrku: Przewodnik Nowy Cyrk i Sztuka w przestrzeni Publicznej 2015. Stypendystka ministra Edukacji Narodowej.

 

Jacek TimingeriuJacek Timingeriu - Zajmuje się teatrem, nowym cyrkiem i muzyką. Od wielu lat, związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.  Brał udział w  spektaklach w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego („Metamorfozy”, „Elektra”, „Ifigenia w A..”) oraz wyreżyserował spektakl dyplomowy X Akademii Praktyk Teatralnych „Supermarket i Narodowe Voodoo”.

Jako performer, instruktor oraz twórca przedstawień zajmuje się nowym cyrkiem i teatrem ulicznym w ramach różnych grup czy wydarzeń kulturalnych (stowarzyszenie „Przestrzeń”, stowarzyszenie „Kejos the-at-er”, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Busker Bus”, „Carnival Sztuk – Mistrzów”, „European Juggling Convention Lublin 2012”).

Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych (między innymi „Brave Kids Project”,  „Festiwal Młodzieży Bez Granic” w Różanymstoku).
Reżyseruje także spektakle lalkowe dla dzieci i dorosłych („Władca Skarpetek”, „Upadek”). Angażuje się w działania niezależnych grup teatralnych jak „Czytelna dramatu”, „Teatr Figur Kraków”, „Fundacja FURU”, „Teatr Realistyczny”, „Teatr Stacja Szamocin”. Współtwórca i członek rodzinnego zespołu muzycznego „Kapela Timingeriu” (akordeon, śpiew).
Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”,  Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu. Stypendysta ministra Edukacji Narodowej. Zdobywca nagrody dla twórcy spektaklu “Władca Skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ramach  Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014.


Formularz zapisów do laboratorium MOVEMENT LAB

Przed wysłaniem zgłoszenia udziału zapoznaj się z regulaminem i warunkami uczestnictwa w laboratoriach:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA I REGULAMIN UDZIAŁU w LABORATORIACH CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

NEWSLETTER CBK FAMA


UWAGA!
Letnie godziny otwarcia BIBLIOTEKI
 
(w lipcu i sierpniu)
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: NIECZYNNE
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: NIECZYNNE

 

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com