CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

wiek 12 +

Zajęcia ruchowe (Capoeira, Aikido, ćwiczenia ogólnorozwojowe)

Pierwsze zajęcia ruszają 18.09!Poziom: podstawowy i średnio zaawansowany, dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat), grupa do 20 osób, 90 minut – dwa razy w tygodniu.

Przez dziesiątki stuleci sztuki walki służyły przede wszystkim przetrwaniu, jednak w dzisiejszych czasach nabierają innego znaczenia. Nie tylko wspomagają rozwój fizyczny i kontrolę nad własnym ciałem, ale co ważniejsze uczą współpracy, wprowadzają estetykę, harmonię i kulturę w życie człowieka. Sztuki walki oparte na tradycji rozwijania ciała i umysłu, związane z przekraczaniem ludzkich barier i ograniczeń związanych z ciałem będą podstawą do rozwijania warsztatu performera, aktora, tancerza, uzupełniają warsztat performera).
Warsztat będzie rozwijać ciało jako główne narzędzie aktora i wykorzystać potencjał związany z plastyką ruchu i obecnością na scenie.
Sztuki walki z założenia uczą czytania intencji przeciwnika, współpracy w celu osiągnięcia wspólnego celu.
Te dwa tak różniące się od siebie "systemy" walki uzupełniają się. Aikido uczy dyscypliny, koordynacji oraz konkretnych zachowań w sytuacji. Natomiast Capoeira oparta na improwizacji rozwija kreatywność i odwagę wyrażania się poprzez ruch.
Capoeira, Aikido, ćwiczenia ogólnorozwojowe będą uczyć umiejętności kontroli przestrzeni sceny, strategii, przewidywania zachowań i wpływania na innych performerów i widzów. Warsztaty będą wykorzystywać wyuczony dzięki technikom refleks, koordynację do rozwijania warsztatu scenicznego.
Techniki: Aikido, Capoeira, zajęcia ogólnorozwojowe: ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Praca nad balansem. Ćwiczenia w duecie i w grupie, oparte na zakresach anatomicznych. Poznawanie i omijanie ograniczeń własnego ciała.

Szczegóły zajęć:
   poniedziałek i czwartek, godz. 18.15-19.45  
  90 minut – zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu
  młodzież i dorośli (12 +)
  podstawowy i średnio zaawansowany
  cena 120 zł / miesiąc 2 razy w tyg. lub 80 zł / miesiąc 1 w tyg.

Prowadząca:
  Ewa Wagner

Ewa Wagner - Instruktorka rekreacji ruchowej – samoobrona / instruktorka Capoeira / Mistrz Aikido.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, wydział: prawo. Obecnie studjuje psychologię na Uniwersytecie Humanistyczno - Społecznym we Wrocławiu. Instruktorka Capoeira od 2006r., czynnie uczestniczy w zajęciach od 2001 roku. Uczestniczka warsztatów szkoleniowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Włochy, Portugalia).
Trzykrotna organizatorka Ogólnopolskich Warsztatów Capoeira z udziałem światowych sław. Uczestniczka zajęć Aikido od 1999 r. – Nidan – stopień mistrzowski. Adeptka Wrocławskiej Szkoły Baletowej „Capitol” w tańcu neoklasycznym, klasycznym, współczesnym. Uczestniczka licznych konkursów tanecznych min: You Can Dance, Dance Word Cup 2010, Dance World Cup 2011, Pointa Sezonu 2010, Pointa Sezonu 2011.
Występowała m.in. w Capitolu – Teatrze Muzycznym Wrocław, Operze Wrocławskiej, Impart (Wrocław), na różnego rodzaju imprezach tj. Gale Boksu we Wrocławiu i Warszawie, a także na imprezach kulturalnych w Lizbonie, prezentując i propagując różne dziedziny sztuki: Capoeira, Aikido, Taniec.
W 2011 r. w Paryżu zajęła I m-ce w Dance World Cup, kategoria: Open, Solo Jazz, Show Dance. Uczestniczyła w wielu imprezach charytatywnych, m.in. dla dzieci nieuleczalnie chorych w Jeleniej Górze. Realizuje również zajęcia ogólnorozwojowe z elementami rozciągania oraz akrobatykę. Współpracowała z Akademią Tenisa Ziemnego „Promaster” Wrocław. Wielokrotna Mistrzyni Polski w wyciskaniu ciężarów. Pasjonatka tańca, gimnastyki artystycznej, sztuk walki (Aikido, Taekwondo, Karate), malarstwa.

 

Formularz zapisów do laboratorium SCENICZNE WYKORZYSTANIE SZTUK WALKI

Przed wysłaniem zgłoszenia udziału zapoznaj się z regulaminem i warunkami uczestnictwa w laboratoriach:

REGULAMIN UDZIAŁU w LABORATORIACH CBK FAMA

 

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

NEWSLETTER CBK FAMA

Godziny otwarcia:
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od Pon. do Pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com