22.08 / godz. 19:00 / spotkanie z pszczelarzem / wstęp wolny

Nietypowe spotkania z książką na famowym tarasie!

Zapraszamy na kontynuację wakacyjnego, wieczornego cyklu spotkań na tarasie Famy z książką w roli głównej! Punktem wyjścia dla swobodnych i luźnych w formule rozmów o literaturze będą spotkania z ludźmi, którzy opowiedzą o swoich pasjach, wykonywanych zawodach oraz własnych książkowych inspiracjach. Zapraszamy mieszkańców Psiego Pola do wspólnego spędzania wolnego czasu i dzielenia się ulubionymi lekturami.


11 lipca / godz. 19:00 
pierwsze spotkanie z ornitolożką Małgorzatą Pietkiewicz. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat sekretnego życia ptaków, posłuchać opowieści o obserwowaniu tych pierzastych zwierząt i ciekawostek z ich podniebnego życia.
Małgorzata Pietkiewicz swoją przygodę z ornitologią zaczęła w Studenckim Kole Naukowym Ornitologów Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam zrozumiała że chodzenie w teren i obserwowanie ptaków sprawia radość i satysfakcję. Rozwijając swoją pasję nabrała doświadczenia, które umożliwiło jej włączenie się w działania OTOP-u (MPPL, MZPW) jako wolontariusz. Od wielu lat angażuje się w działalność organizacji zajmujących się monitoringiem i ochroną ptaków. Na co dzień wykonuje zlecenia na inwentaryzacje ornitologiczne oraz edukację przyrodniczą, a w wolnych chwilach obrączkuje ptaki we Wrocławskiej Grupie Obrączkarskiej ODRA, przemierza stare lasy w poszukiwaniu bielików i fotografuje otaczający ją świat. 

22 sierpnia / godz. 19:00
drugie spotkanie z pszczelarzem Andrzejem Rusinem. Na co dzień pracuje w branży informatycznej, lecz po godzinach porzuca komputer by podziwiać i zajmować się jednymi z najciekawszych żywych organizmów na ziemi – pszczołami. Z pszczelarstwem ma do czynienia relatywnie krótko, bo dopiero około 3,5 roku. Jednak wie, że to hobby na całe życie. Daje mnóstwo radości i satysfakcji, zwłaszcza gdy możemy poczęstować kogoś miodem z własnej pasieki. Praktykuje jogę dla zachowania dobrej kondycji i tańczy salsę, która daje mu niesamowitą dawkę energii, pomimo nieprzespranych nocy, przetańcznych w klubie. Uwielbia czytać książki, a od prawie roku pracuje z kolegą nad wydaniem polskiego tłumaczenia książki Scotta Adamsa „Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko”.

Godziny otwarcia

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy (III p.) - godziny otwarcia:

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  12-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-18
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com