Koncert zespołu Dima Bondarev Quartet (Niemcy-Ukraina-Litwa) w ramach Festiwalu Jazz Bez
8.12.2018 / godz. 20.00 
wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek / rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga brak miejsc siedzących!

DIMA BONDAREV QUARTET
Dima Bondarev znany jest jako członek ukraińskiego zespołu jazzowego Acoustic Quartet i grupy Magnifika. Od 2007 roku uczestniczy w międzynarodowych konkursach muzycznych i festiwalach w Rosji, Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Wygrał Grand Prix na MuzEnergo Festival 2010 oraz pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców Jazz w Rostowie na Donem w 2011 r. W tym samym roku otrzymał stypendium Gaude Polonia polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i studiował w Warszawie pod kierunkiem Roberta Majewskiego. Współpracował z wybitnymi europejskimi i amerykańskimi muzykami, takimi jak: Julian Tucker, Mariusz Bogdanowicz, Karl Frierson, Steve Turre i Joel Holmes. Obecnie kontynuuje naukę w zakresie techniki jazzowej w Jazz Institute w Berlinie. Prowadzi też kwartet tworzony głównie przez studentów Jazz Institute, którego repertuar stanowią oryginalne kompozycje lidera. Twórczość zespołu można określić jako żywiołową muzykę, która jest wyraźnie osadzona w tradycji artystycznego jazzu lat 60., jednak nie wykazuje skłonności do radykalnych eksperymentów formalnych – instrumentaliści znacznie większą wagę przykładają do budowania struktury dramaturgicznej charakteryzującej się zbalansowanymi partiami dialogowymi. W kwietniu 2014 Dima Bondarev Quartet zdobył 2 nagrodę na 50. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Skład zespołu:
Dima Bondarev – trąbka, skrzydłówka
Toms Rudzinskis – saksofon
Felix Henkelhausen – kontrabas
Ludwig Wandinger – perkusja


Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 12 listopada 2018 w biurze CBK FAMA i infopunkcie Mediateki, Plac Teatralny 5 / po uprzedniej rezerwacji miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na koncert zapraszamy zarówno melomanów, jak i osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z jazzem.

We Wrocławiu Festiwal Jazz Bez odbędzie się po raz trzeci. W tym roku gościć będziemy dwa międzynarodowe składy: Silhouette and Vinx (USA-Węgry) oraz Dima Bondarev Quartet  (Niemcy-Ukraina-Litwa).

 mapka

JAZZ BEZ to przekraczanie fizycznych i artystycznych granic
Zaproszeni artyści, występując w kilku różnych miastach trasy koncertowej, fizycznie przekraczają granice Unii Europejskiej i udowadniają, że muzyka nie uznaje granic. Oczywiście nie samo doznanie kolejki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym jest w tym festiwalu najważniejsze. Ten muzyczny maraton ma sprawić radość miłośnikom jazzu, zapewniając im możliwość obcowania z artystami najwyższej klasy, a także ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy muzykami z różnych krajów, animować młodych twórców i – przede wszystkim – przełamywać stereotypowe wyobrażenia na temat muzyki jazzowej, którą zwyczajowo przedstawia się jako trudną, elitarną i konwencjonalną.
Jazz Bez to wykwintny jazz prezentowany przez doświadczonych wykonawców, ale także nowe projekty i szansa dla młodych, ambitnych jazzmanów na pokazanie się szerokiej publiczności. Atutem festiwalu jest to, że nie ogranicza się do promowania jednej, ściśle określonej wizji jazzu, ale stara się pokazać jak największą ilość gatunków i nowych form hybrydycznych, wywodzących się z tak zróżnicowanych tradycji jak swing, bop, soul, funk, cool, fusion czy free.

Na koncerty zapraszamy zarówno melomanów, jak i osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z jazzem.

Inicjatorzy projektu        Organizatorzy Wrocław             Patronat medialny

1    aenta   fama    mbp    tvp3    radio wrocław    ram    jazz pres

Godziny otwarcia

LIPIEC I SIERPIEŃ 

Biblioteka - Filia nr 11 MBP

Pon.: 12-18
Wt.: 10-16
Śr.: 12-16
Czw.: 12-18
Pt.: 10-16
Sob.: nieczynne

Dział programowy - III p. / kontakt telefoniczny i mailowy w godzinach 8:00-16:00. Godziny otwarcia biura: 

Pon.:       12-16
Wt.:   12-16
Śr.:  12-16
Czw.:  12-16
Pt.:  12-16
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com