Biblioteka banner

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 10.00-19.00
Wtorek 10.00-19.00
Środa12:00-16:00
Czwartek10.00-19.00
Piątek10.00-19.00
Sobota9.00-15.00

KONTAKT:

mbp11@biblioteka.wroc.pl
tel.: +48 71 777 99 44 wewnętrzny 1

ADRES:

ul. Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław / Psie-Pole

Odkryj Świat Literatury w CBK Fama

Literatura i Sztuka – wszystko w Jednym Miejscu!
W sercu Psiego Pola, w industrialnym budynku CBK Fama, mieści się 11. filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza. To miejsce, które jest prawdziwym skarbem dla miłośników literatury i sztuki.

Literatura na Wyciągnięcie Ręki
CBK Fama to nie tylko przestrzeń kultury, to także prawdziwy raj dla miłośników książek. Nasza biblioteka oferuje szeroki wybór literatury pięknej i popularnonaukowej. Czy jesteś fanem klasyków, czy też poszukujesz najnowszych bestsellerów – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Nasze zbiory liczą około 30 000 pozycji, a rocznie korzysta z nich 6000 osób.

Manga Mania: Nowa Kolekcja Dla Młodych Czytelników
Jesteśmy dumni z naszej nowej kolekcji japońskich komiksów manga, która trafiła na nasze półki w roku 2023. To prawdziwa gratka dla fanów tego gatunku! Ale to nie wszystko. Dla młodzieży od 14 lat przygotowaliśmy też specjalny dział Young Adult z literaturą, która trafia w gusta i potrzeby naszych młodszych czytelników.

Projekty Kulturalne i Edukacyjne
Biblioteka to nie tylko książki. To także miejsce, gdzie odbywają się spotkania autorskie, projekty edukacyjne oraz cykliczne wydarzenia. Nasza biblioteka jest otwarta na ciekawe warsztaty i zajęcia, organizowane w ramach Klubu Rodzica. Tutaj, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dyskusyjne Kluby Książki
Jeśli chcesz dzielić swoje myśli i pasje z innymi miłośnikami literatury, to zapraszamy do naszych Dyskusyjnych Klubów Książki. Obecnie działają dwie takie grupy – dla dorosłych i dla młodzieży. Razem możemy odkrywać nowe światy literatury.

Sztuka w Blasku Reflektorów
Galeria na parterze CBK FAMA to przestrzeń, w której prace artystów nabierają życia. Organizujemy cykliczne wystawy, na których promujemy prace zarówno doświadczonych artystów, jak i młodych talentów, wśród których znajduje się wielu studentów wrocławskiej ASP.

Twoja Karta Biblioteczna – Klucz do Wielu Możliwości
Posiadanie imiennej karty bibliotecznej to nie tylko dostęp do bogatych zbiorów bibliotecznych, ale również uczestnictwo w naszym programie lojalnościowym. Dzięki niemu wiele imprez organizowanych przez CBK FAMA jest dla Ciebie dostępnych ze zniżką lub całkowicie bezpłatnie.

CBK Fama to nie tylko biblioteka. To miejsce, które otwiera przed Tobą drzwi do kultury, sztuki i wiedzy. Zapraszamy Cię do odwiedzenia nas i dołączenia do naszej kulturalnej rodziny. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie, a literatura i sztuka stają się częścią naszego życia.

Przyjdź i odkryj nasz świat literatury i sztuki.

CBK Fama – Twoje miejsce na mapie wrocławskiej kultury.