Cyrkowa niespodzianka dla dzieci


Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA przygotowało niespodziankę, dzięki której przerwa w lekcjach była wyjątkowa! Chcieliśmy zapewnić najmłodszym odrobinę cyrkowych wrażeń. Czerwiec to miesiąc CYRKOPOLA, które już od kilku lat zamienia naszą dzielnicę w różnorodną i kolorową scenę pokazów nowocyrkowych. Przez jeden weekend w roku Psim Polem rządzą akrobaci, żonglerzy, klauni, szczudlarze i połykacze ognia.


W tym roku nie mogliśmy spędzić wspólnych festiwalowych chwil, integrując się i bawiąc, ale zawsze możemy…wyjrzeć przed okno! Dlatego zaprosiliśmy Was do zabawy podczas kilku podwórkowych występów cyrkowych w wykonaniu żonglera Adama Banacha, klauna Huberta Żórawskiego, akrobatów Jacka Marksa, Pawła Patera oraz Pawła Adamusa z grupy Everest Production.
Miejsce i czas występów pozostały wielką zagadką, ale na szczęście udało Wam się nas znaleźć na Psim Polu! 

O artystach-cyrkowcach:


Hubert Żórawski – tancerz, klaun Ferdynand oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także Teatr Muzyczny Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatr Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami i współpracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.


Adam Banach – kuglarz, mim, animator kultury, absolwent Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury na specjalizacji pantomimicznej. Przygodę z cyrkiem rozpoczął w wieku 10 lat w dziecięcym zespole cyrkowym Cudaki. Od tamtej pory współtworzył liczne pokazy żonglerskie, fire show, spektakle uliczne oraz spektakle pantomimy. Zafascynowany terapeutycznym potencjałem sztuki cyrkowej i scenicznej. Autor pracy Pomiędzy pantomimą a cyrkiem – w poszukiwaniu własnego sposobu pracy. Twórca projektu Leonaut.


Everest Art Production – grupa artystyczna, która tworzy spektakle-widowiska, przekraczając granice pomiędzy cyrkiem, tańcem i teatrem. W swoich pokazach łączą takie dziedziny jak: akrobatyka, taniec, sztuki walki, iluzja, akrobatyka powietrzna czy ruch sceniczny, a wszystko zaaranżowane przy dźwiękach magicznej muzyki. Grupa tworzy oryginalne pokazy od koncepcji do pełnej realizacji, zapewniając zdumiewające efekty i niezapomniane przeżycia.