Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE – materiały prasowe

Cyrk bez zwierząt – w imieniu zwierząt, sztuka cyrkowa jako spoiwo wielokulturowego miasta i akcja #zerowaste – to wszystko w ramach 3. Cyrkowego Festiwalu Podwórkowego CYRKOPOLE!Trzecia edycja Festiwalu to przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej (wystąpią m. in. artyści z Polski, Czech i Węgier), charakteryzującej się najwyższym poziomem wykonawstwa.

ikonka pobierz Komunikat prasowy: 3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE /14-16 czerwca 2019/(doc.)

ikonka pobierz ENG_Komunikat prasowy – wersja w języku angielskim (doc.)

ikonka pobierz Zdjęcia: web_size.jpg

ikonka pobierz Zdjęcia: print_size.jpg 

ikonka pobierz Grafika_festiwalowa_web.jpg

ikonka pobierz Plakat_festiwalu.pdf

 

Festiwal CYRKOPOLE 2018 / RELACJA:

https://www.youtube.com/watch?v=fA4se9sSyhs&feature=emb_logo

 

Cyrk bez zwierząt – w imieniu zwierząt, sztuka cyrkowa jako spoiwo wielokulturowego miasta i akcja #zerowaste – to wszystko w ramach 3. Cyrkowego Festiwalu Podwórkowego CYRKOPOLE!

Trzecia edycja Festiwalu to przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej (wystąpią m. in. artyści z Polski, Czech i Węgier), charakteryzującej się najwyższym poziomem wykonawstwa, wykorzystującej wirtuozerskie techniki żonglerskie, akrobatyczne, aerialowe, a przy tym poruszającej istotne społecznie tematy, takie jak weganizm i przemoc wobec zwierząt. Partnerami Festiwalu w tym roku zostali: Fundacja Viva, Otwarte Klatki i Koalicja Cyrk bez zwierząt.

Czeskie łowy
Czeska grupa Bratři v tricku zaprezentuje przewrotny nowocyrkowy spektakl Lov (Łowy) przedstawiający perypetie myśliwych wybierających się na polowanie. Razem z nimi widzowie zdobywają kolejne trofea, powiększając swoją kolekcję lisich i sarnich skór, a nawet biorą udział w myśliwskiej uczcie. Czy fakt, że w rolę odstrzeliwanych i przyrządzanych zwierząt wcielą się aktorki-akrobatki odbierze apetyt na ten iście królewski posiłek? Spektakl pełen jest autoironicznych odniesień i drwiny z narodowych czeskich przywar. Nie zabraknie niecodziennego poczucia humoru, z którego słyną nasi sąsiedzi. Kunszt aktorski i akrobatyczny zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza – Lov operuje bowiem środkami wyrazu z pogranicza nowego cyrku, tańca i teatru ruchu. Widowisko bawi, zachwyca rozmachem, pozostawiając jednocześnie sporo przestrzeni do refleksji. Na Festiwalu zaprezentuje się też niekwestionowana gwiazda nowego cyrku na Węgrzech – grupa Firebirds i widowiskowy polski skład Kolektyw LŁ.

Cyrkowcy wybierają Wrocław
Festiwal tradycyjnie gościć będzie artystów z różnych zakątków świata i Europy. Z Singapuru przyleci Jay Che, artysta specjalizujący się w żonglowaniu piłeczkami do ping-ponga, z Brazylii – magik Kayo, ale co równie ważne, podczas Festiwalu zaprezentują się także obcokrajowcy, którzy wybrali Wrocław na swoje miejsce do życia i artystycznej pracy, współtworząc wielokulturową tkankę miasta. Youri Grégoire przedstawi spektakl pt. Kiedy widzisz księżyc, przygotowany w ramach rezydencji nowocyrkowych w CBK FAMA. Motywem przewodnim monodramu jest oddziaływanie Księżyca na człowieka, nieodgadniony, metafizyczny urok Srebrnego Globu. Z kolei hiszpański duet Luis i Nando, którego członkowie od dłuższego czasu mieszkają w Polsce (Fernando – 4 lata, Luis – 8 lat), zachwyci najwyższym poziomem trików diabolo.

Wrocław nie marnuje
Organizatorzy Festiwalu, zdają sobie sprawę z tego, że organizacja wydarzeń łączy się z produkcją wielu elementów reklamowych – identyfikatorów, teczek itp. Często stają się one gadżetami jednorazowego użytku – trafiają do naszych szaf tuż po konferencji czy pokazie. Zespół CBK FAMA proponuje prosty sposób recyklingowania smyczy festiwalowych. „Stare” smycze festiwalowe, konferencyjne i firmowe można przynosić do Famy i Mediateki – organizatorzy dadzą im nowe życie podczas tegorocznej edycji Cyrkopola.

  1. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE – trzydniowy Festiwal plenerowy organizowany na Psim Polu w ramach Święta Wrocławia, którego elem jest zaprezentowanie bogactwa artystycznych technik cyrkowych i teatralnych.
    14-16 czerwca 2019
    Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław

    Organizator Festiwalu Cyrkopole: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA
    Informacja i kontakt dla mediów: Daria Ławniczak, +48 71 777 99 44 w. 3, daria@fama.wroc.pl

Zangażuj się!