Cyrkowy Plac Zabaw

Zapraszamy 25 i 26.06 od 13:00 – 17:00 | wstęp bezpłatny

Cyrkowy Plac Zabaw to przestrzeń animacji dla dzieci zaaranżowana na placu przy CBK FAMA. Najmłodsi uczestnicy Cyrkopola pod opieką rodziców i animatorów będą mieli okazję pobawić się niezwykłymi zabawkami cyrkowymi, wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach lalkarskich czy warsztatach cyrkowych.

W programie działań animacyjnych m.in. nauka żonglowania piłkami, diabolo, obręczami, maczugami i flowerstick z Kubą Puchatkiewiczem. Zabawy plastyczne z Kasią Bury, autorką zajęć „Tekturowo” i Kasią Religą z pracownik „Emejzing”.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach lalkarskich Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi, a odważni będą mogli spróbować zabaw z Klaunem Hubertem! Rodzice będą mogli zrelaksować się w w strefie chilloutu zaraz obok Baru Żongler.

Wstęp na wszystkie zabawy i warsztaty będzie bezpłatny.

Wasztaty:

  • Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi – warsztaty lalkarskie (taras IIp.)
  • Kuba Puchatkiewicz – cyrkowe zabawki (plac przed Famą)
  • Szop Klaun – animacje dla dzieci (plac przed Famą)
  • Kasia Religa z Pracowni Emejzing i Kasia Bury z Tekturowo – kreatywne warsztaty plastyczne (skwer przed Famą)

Animatorzy:

Katarzyna Bury – pasjonatka pracy z dziećmi, kolekcjonerka książek obrazkowych. Animatorka kultury z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym. Od 2012 roku prowadzi autorski program wielkoformatowych warsztatów artystycznych TEKTUROWO. Współpracuje z instytucjami kultury, uczelniami wyższymi oraz wrocławskimi szkołami i przedszkolami. Angażuje się w działania integrujące środowisko szkolne oraz szeroko pojętą przestrzeń kulturalną. Współzałożycielka wrocławskiego laboratorium książki obrazkowej i ilustrowanej „Książki do patrzenia”.

Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z upośledzeniami i współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.

Kuba Karmowski – Znany części gościom Famy jako Kuba Puchatkiewicz. Kuglarstwem zajmuje się od prawie pięciu lat. Wszystko zaczęło się na warsztatach cyrkowych w jednym z poznańskich domów kultury. Od tego czasu jeździ po wszelakich festiwalach cyrkowych zbierając doświadczenie.

Kasia Religa – Animatorka Kultury, twórczymi Pracowni Artystycznej Emejzing; prowadzi warsztaty kreatywne zarówno dla najmłodszych jaki i dla najstarszych. Myślą przewodnią jej zajęć jest tworzenie przedmiotów przy użyciu prostych materiałów. Nie lubi „uczyć” – woli wspólnie poszukiwać pomysłów, odkrywać, próbować, pozwalać „robić po swojemu”. Nie ważne, czy efekt końcowy mieści się w definicji słowa „ładne” – sam proces tworzenia powinien być frajdą. Bo bez radości nie ma kreatywności!

Teatr Małe Mi – Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. Przemawia środkami o wysokiej kulturze – nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo.

Cyrkowy Plac Zabaw
Dziewczynka trzymana za ręce podczas zabawy.
Cyrkowy Plac Zabaw