Cyrkowy Plac Zabaw

Zapraszamy 24 i 25 czerwca od 10:00 – 17:00

Cyrkowy Plac Zabaw to przestrzeń animacji dla dzieci zaaranżowana na placu przy CBK FAMA. Najmłodsi uczestnicy Cyrkopola pod opieką rodziców i animatorów będą mieli okazję pobawić się niezwykłymi zabawkami cyrkowymi, wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach lalkarskich czy warsztatach cyrkowych.

PROGRAM

  • 10:00 – 13:00 – warsztat Hula Hop z Martą Mądry (plac przed Famą)
  • 13:00 – 17:00 – Cyrkowe Zabawy i Animacje (plac przed Famą)
  • sobota: 13:00 – 16:00 | niedziela: 12:30 – 15:30 – warsztat lalkarki z Teatrem Gracholka (taras CBK Fama II p.)
  • 13:00 – 17:00 – kreatywne warsztaty plastyczne

*Wstęp na wszystkie zabawy i warsztaty jest bezpłatny.

WARSZTAT HULA HOP

Marta poprowadzi dla Was zajęcia na poziomie otwartym, czyli każdy jest mile widziany, niezależnie od stażu hula hopowego czy wieku. Oba spotkania rozpoczną się tematycznymi warsztatami, więc zapraszamy punktualnie, a następnie przerodzą się w luźniejszy trening otwarty. Na miejscu dostępna będzie ograniczona liczba hula hopów. Jeśli masz swój sprzęt, weź go ze sobą

Marta Mądry to artystka cyrkowa, trenerka, działaczka, pedagożka cyrkowa. Specjalizuje się w manipulacji hula hoop i akrobatyce powietrznej. Jej staż cyrkowy wynosi obecnie 15 lat, uczy i występuje od 12. Występowała i uczyła m.in. w Niemczech, Anglii, Austrii, Hiszpanii, Czechach, Włoszech i Arabii Saudyjskiej. Posiada doświadczenie w nauczaniu dzieci i nie tylko dzieci, bo hula hoop lubią również dorośli, tylko czasami wstydzą się przyznać. martamadry.pl

CYRKOWE ZABAWY I ANIMACJE

W programie działań animacyjnych m.in. nauka żonglowania piłkami, diabolo, obręczami, maczugami i flowerstick, podstawy akrobatyki powietrznej i nauki balansu, zabawy z klaunem. Działania poprowadzą:

Jasiek Grządziela – urodził się w Poznaniu, jednak całe swoje dzieciństwo kojarzy z Gdańskiem. To wielki pasjonat klaunady, cyrku, a także szeroko rozumianego teatru ruchu, który od wielu lat działa jako aktor uliczny. Występował z Teatrem Pinezka w całej Polsce i wielu krajach Europy. W 2013 roku założył swój własny solowy teatr pod nazwą „Teatr JaSię”, dla którego stworzył i wciąż rozwija odgrywaną przez siebie postać Zielonego klauna. Aby go opisać, można użyć słów: Żongler, Szczudlarz, Tancerz, Mim, Klaun, Aktor, Reżyser Ojciec czyli po prostu Jasiek.

Kuba Karmowski vel Kuba Puchatkiewicz – jest artystą ulicznym występującym na Wrocławskim rynku, prowadzi również zajęcia Małej Akademii Cyrku w Famie i współpracuj z Kolektywem Kejos. Uczy z ogromną chęcią każdego, kto tymi meandrami sztuki jest zainteresowany. Stara się zarażać pasją wszem i wobec. W wolnych chwilach kocha gotować, drapać za uchem kota “Chmurkę” i czytać powieści Terrego Pratchetta. Stara się nie żonglować podczas gotowania… ale każdy kto zaczął ten wie… To nie takie proste przestać, gdy się już raz zacznie.

Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z upośledzeniami i współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.

TE, CO SKACZĄ I PŁYWAJĄ, AKROBACJE UPRAWIAJĄ z TEATREM GRACHOLKA

Warsztat plastyczno-teatralno-lalkarski zwieńczony prawdziwym widowiskiem! Każdy uczestnik, duży i mały, będzie miał okazję własnoręcznie stworzyć bohatera o wyjątkowych umiejętnościach, aby następnie wraz z nim skakać, pływać i fikać koziołki podczas improwizowanego performansu prowadzonego przez Teatr Gracholka. Tym razem wcielimy się w role cyrkowców! Skok z wysokości do szklanki wody? Chodzenie po linie nad gorącą lawą? A może podniebny lot balonem z ryb? W naszym Cyrku Wyobraźni wszystko jest możliwe!

Teatr Gracholka to autorski wędrowny teatr lalek Graży Wielgus – animatorki kultury i aktorki.

Program pokazów improwizowanych:

24.06, godz. 15:30 (plac przed CBK FAMA)

25.06, godz. 15:00 (plac przed CBK FAMA)

KREATYWNE WARSZTATY PLASTYCZNE

W ramach twórczych warsztatów stworzymy papierowe sylwetki cyrkowych postaci, wykonujących niemożliwe figury i akrobacje, a pomogą nam w tym podmuchy wiatru. Tradycyjnie do dyspozycji będą również kolorowe cyrkoklocki, wielkoformatowe układanki oraz inne tekturowe niespodzianki. Zajęcia poprowadzi:

Katarzyna Bury –  pasjonatka pracy z dziećmi, miłośniczka sztuki, kolekcjonerka książek obrazkowych. Animatorka kultury z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym. Od 2012 roku prowadzi autorski program wielkoformatowych warsztatów artystycznych Tekturowo. Współpracuje z instytucjami kultury, uczelniami wyższymi oraz wrocławskimi szkołami i przedszkolami. www.tekturowo.worpress.com

Warsztaty będące połączeniem wielu dziedzin sztuki – od szydełkowania, przez malarstwo po majsterkowanie. Połączymy przeróżne techniki i wykorzystamy materiały w sposób nieoczywisty, nierzadko pozostając w duchu zero wasted. Przytulanka że skarpetki? A może organizer na kredki z puszki po groszku? Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem uda Wam się razem wyczarować podczas Cyrkopola, koniecznie zajrzyjcie. Zajęcia poprowadzi:

Katarzyna Religa – animatorka, plastyczka, twórczyni Pracowni Artystycznej Emejzing