Cyrkowy Plac Zabaw na koniec lata – brak wolnych miejsc

Na zakończenie wakacji zapraszamy dzieci od lat siedmiu do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu! Strefa warsztatów i animacji pod nazwą Cyrkowy Plac Zabaw będzie otwarta w terminie od 28 do 30 sierpnia 2023 roku w godzinach od 13:00 do 16:00 na placu przed CBK FAMA.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy (dostępny na dole strony)

Dzieci będą pozostawały pod opieką wykwalifikowanych animatorów! (Przed rozpoczęciem zajęć konieczne będzie wypełnienie deklaracji uczestnictwa. Dokument udostępnimy na miejscu przed rozpoczęciem wydarzenia.)

Opis wydarzenia

Zapraszamy wszystkie dzieci spragnione zabaw na świeżym powietrzu i spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Cyrkowy Plac Zabaw to przestrzeń animacji dla dzieci zaaranżowana na placu przy CBK FAMA. Pod opieką animatorów i klaunów dzieci będą miały okazję pobawić się niezwykłymi zabawkami cyrkowymi, wziąć udział w kreatywnych zajęciach plastycznych i warsztatach cyrkowo-akrobatycznych.

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt: katarzyna@fama.wroc.pl

Program:

  • animacje ruchowe z użyciem cyrkowych zabawek
  • cyrkowy trening (także akrobatyka)
  • warsztaty plastyczno-konstrukcyjne
  • zabawy z klaunami

Prowadzący:

  • warsztaty plastyczno-konstrukcyjne: Katarzyna Bury (TEKTUROWO)
  • zabawy i animacje z cyrkowo-ruchowe-akrobatyczne z klownami: Jasiek Grządziela (Teatr JaSię), Hubert Żórawski

Opis prowadzących:

Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z upośledzeniami i współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.

Jasiek Grządziela – urodził się w Poznaniu, jednak całe swoje dzieciństwo kojarzy z Gdańskiem. To wielki pasjonat klaunady, cyrku, a także szeroko rozumianego teatru ruchu, który od wielu lat działa jako aktor uliczny. Występował z Teatrem Pinezka w całej Polsce i wielu krajach Europy. W 2013 roku założył swój własny solowy teatr pod nazwą „Teatr JaSię”, dla którego stworzył i wciąż rozwija odgrywaną przez siebie postać Zielonego klauna. Aby go opisać, można użyć słów: Żongler, Szczudlarz, Tancerz, Mim, Klaun, Aktor, Reżyser Ojciec czyli po prostu Jasiek.

Katarzyna Bury –  pasjonatka pracy z dziećmi, miłośniczka sztuki, kolekcjonerka książek obrazkowych. Animatorka kultury z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym. Od 2012 roku prowadzi autorski program wielkoformatowych warsztatów artystycznych Tekturowo. Współpracuje z instytucjami kultury, uczelniami wyższymi oraz wrocławskimi szkołami i przedszkolami. www.tekturowo.worpress.com

Dzieci podczas warsztatów plastycznych.
fot. Marta Sobala | 6. Festiwal Cyrkopole
Chłopiec podczas warsztatów akrobatycznych.
fot. Marta Sobala | 6. Festiwal Cyrkopole
Dzieci podczas zabaw z animatorem, na zdjęciu widać w użyciu zabawki cyrkowe.
fot. Jerzy Wypych | 5. Festiwal Cyrkopole
mężczyzna umalowany na zielonego klauna
Jasiek Grządziela
kobieta tnąca kolorowy papier
fot. Marcin Szczygiel | Katarzyna Bury
dziecko wiszące na szarfie akrobatycznej i asekurujący je instruktor, w tle inne dzieci
fot. Jerzy Wypych | Hubert Żórawski