Dołącz do sąsiedzkiej ekipy!

Sąsiedzie, pożycz szklankę cukru! Łączymy siły, by móc wzajemnie sobie pomagać na Psim Polu niczym dzielna ekipa z Psiego Patrolu. Ta grupa ma służyć sąsiedzkiej wymianie, znalezieniu wsparcia i podzieleniu się tym, co mamy – czasem, uwagą, zaangażowaniem czy szklanką cukru.

Dołącz do grupy Swoi – sąsiedzka ekipa Psie Pole

Sami Swoi – sąsiedzka ekipa Psie Pole

Masz wolne popołudnia i możesz zrobić komuś potrzebującemu zakupy? Daj o tym znać! A może chętnie wymienisz się umiejętnościami – lekcje szycia w zamian za naukę języka? Potrzebujesz pomocy, ale nie wiesz gdzie jej szukać? Dołącz do nas! Zaoferuj, co możesz. Napisz, czego potrzebujesz.

Grupę zakładamy w pandemicznej rzeczywistości, ale mamy nadzieję, że jeszcze długo będzie służyła naszej społeczności.

Telefon dobrego słowa

Uruchamiamy również telefon dobrego słowa, na który będziesz mógł/-a zadzwonić i porozmawiać o ważnych sprawach, pieskach, kotkach, opowiedzieć o swoim najlepszym przepisie na szarlotkę czy perypetiach serialowego Ojca Mateusza. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy korzystają z grup na Facebook’u, dlatego chcemy zaoferować alternatywną formę kontaktu.

Na kontakt będzie czekała Grażyna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 pod numerem +48 71 777 99 44 wew. 2

Uwaga! Rozmowa z pracowniczką kultury nie zastąpi profesjonalnej porady psychologicznej. Inicjatywa ma służyć jako dodatkowe wsparcie dla osób, które czują sią samotnie i z powodu pandemii, mają ograniczony kontakt z bliskimi.

Oto nasze zasady

  1. Grupa służy do wzajemnej pomocy. Komunikację ułatwią nam proste zasady: gdy prosisz o pomoc wpisz przed tekstem [POTRZEBUJĘ], jeśli oferujesz jakąś usługę wpisz [OFERUJĘ].
  2. Jeśli to możliwe, staraj się działać najbliżej domu – im mniej się przemieszczamy, tym mniejsze zagrożenie dla wszystkich!
  3. Jeśli się przemieszczasz, po powrocie do domu pamiętaj o higienie rąk i dezynfekcji.
  4. Robiąc zakupy osobie potrzebującej, wyprowadzając jej psa itp. zachowuj bezpieczną odległość od innych ludzi, tj. co najmniej 2 metry. Noś maseczkę i przestrzegaj wszystkich zasad bezpieczeństwa.
  5. Pod żadnym pozorem nie płać za zakupy przed ich dostarczeniem. Rozliczaj się zawsze po ich wykonaniu. To ważne, bo pojawiają się oszuści, którzy oferują seniorom zakup jedzenia lub leków – zabierają pieniądze i nie przynoszą zakupów.
  6. W tej grupie nie żądamy zapłaty za przysługę i nie handlujemy. Wyjątek mogą stanowić lokalne oferty (np. rzemiosło, wypieki, gastronomia) oraz promocyjne oferty okolicznych firm.
  7. Nie jesteśmy dla siebie niemili, uszczypliwi – takie osoby będą natychmiast usuwane z grupy – grupa jest stworzona po to, by nieść pomoc i się wspierać.
  8. Osoby, które nie korzystają z Internetu mogą zgłaszać się telefonicznie ze swoimi potrzebami do koordynatorki projektu Grażyny, która zamieści odpowiednie ogłoszenie na grupie. Kontakt: tel.: +48 71 777 99 44 wew. 2

Prosimy o przekazanie tej informacji swoim sąsiadom i sąsiadkom!