Familijne Kino w Famie i Akcja Otwarte Laboratoria

Zapraszamy 9 września (sobota) na godzinę 11:00 (Otwarte Laboratoria Twórcze) i na godzinę 12:30 (Familijne Kino w Famie)

Akcja Otwarte Laboratoria, godzina 11:00

W sobotę 9 września organizujemy akcję „Otwarte Laboratoria Twórcze”. Będzie to chyba jedyna taka okazja, aby w tym samym czasie spotkać większość instruktorów i artystów, prowadzących w FAMIE całoroczne zajęcia stałe. Obejrzymy ich pracownie, zapoznamy się z programem, a także z nowym regulaminem zajęć. Dodatkowo odbędzie się spotkanie pt. 'Sztuka wspierania edukacji artystycznej’ z dr Amelią Golemą z Katedry Edukacji Muzycznej z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Zapowiada się sobota pełna niespodzianek. Prezentacja oferty na nadchodzący sezon rozpocznie się o godzinie 11.00.

Familijne Kino w Famie, godzina 12:30, wstęp wolny

Zaprezentujemy pierwszą animowaną adaptację klasycznej powieści, której autorem był Antoine De Saint-Exupéry. Twórcy nie tylko godnie oddają tę opowieść na ekranie, ale też znakomicie ją rozbudowują o współczesny kontekst.

Mała Dziewczynka (córka super-korpo-mamy) zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel… Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum. W efekcie dostajemy historię o wyjątkowej przyjaźni oraz krytykę współczesnego korporacyjnego społeczeństwa i 'tresowania’ dzieci. Jest to piękna, zabawna i momentami przerażającą opowieść o tym, co w rozwoju młodego człowieka jest najważniejsze.

Czas trwania: 110 minut

Wiek: rekomendowany 6+

Do zobaczenia w FAMIE !

Baner składający się z plam barwnych i zmultiplikowanych oczu.