Film „W trójkącie” oraz warsztaty dla nocnych Marków i nocnych sówek

Zapraszamy w piątek 11 sierpnia o godzinie 21:00 na pokaz filmu „W trójkącie”, który odbędzie się na tarasie CBK Fama (w przypadku niepogody przeniesiemy wydarzenie do sali widowiskowej).

Wstęp bezpłatny dla posiadaczy aktywnych, imiennych kart bibliotecznych MBP. Osoby bez takiej karty – wstęp 10 PLN.

Propozycja seansu na tarasie dla rodziców oraz warsztatów dla dzieci (od lat sześciu) to połączona oferta rodzinna. W czasie gdy dorośli będą oglądać film, animatorzy z Famy poprowadzą wieczorne zajęcia artystyczne dla ich pociech.

Opis filmu

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

Reżyseria: Ruben Östlund

Występują: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Dolly De Leon

Kraj produkcji: Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania

Rok produkcji: 2022

Czas trwania: 147 min.

Mężczyzna w mundurze marynarskim podczas kolacji.
Kadr z filmu „W trójkącie”
Trailer filmu „W trójkącie”

Szczegóły warsztatów

Warsztaty „Nocne Marki i Nocne Sówki” poprowadzi Elżbieta Dębska, którą famowicze doskonale znają choćby z Laboratorium Głosu.

W trakcie spotkania poznamy piękne kołysankowe utwory z filmów i bajek Walta Disneya, m.in.: „Kiedy jesteś tu”, „La la lu”, „Kołysanka Puchatka” czy „W mym sercu twój dom”. Będziemy uczyć się kołysanek z akompaniamentem gitary akustycznej. Każdy będzie mógł również zaproponować swoją własną kołysankę, którą chciałby zaśpiewać najbliższej osobie.

Termin realizacji: 11 sierpnia, piątek, godzina 21.00
Czas realizacji: zgodny z czasem trwania seansu filmowego
Odbiorcy: dzieci od lat sześciu
Liczba miejsc: 12 osób
Zapisy telefoniczne: 537674164 (w godzinach otwarcia Biblioteki)