Jadalna Mapa Psiego Pola

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA ANKIETY I PODZIELENIA SIĘ SWOJĄ MIEJSCÓWKĄ, KTÓRA ZOSTANIE DODANA DO JADALNEJ MAPY PSIEGO POLA – przejdź do ankiety.

Jadalna Mapa Psiego Pola
Jadalna Mapa Psiego Pola

Razem z Fundacją Ekorozwoju zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!

Przedstawiamy Jadalną Mapę Psiego Pola ! Oznaczycie na niej gdzie rosną drzewa i krzewy, które nadal mogą żywić nas wspaniałymi owocami, orzechami czy jagodami. Zachęcamy także do nanoszenia na mapę okolicznych punktów/sklepów, w których kupimy żywność wyprodukowaną w sposób przyjazny dla klimatu i środowiska. Nie pomijajcie również organizacji i inicjatyw wspierających zrównoważoną produkcję i konsumpcję żywności. Nasza mapa będzie tworzona w oparciu o Spożywczo Zrównoważona Mapę – SZAMA. Wydarzenie jest częścią większego projektu, mającego na celu uwrażliwienie mieszkańców na bardziej ekologiczne i świadome konsumowanie.

W maju 2022 roku odbyła inauguracja Jadalnej Mapy Psiego Pola. Wraz z przewodniczkami (Danutą Dorną i Inną Dmyterczuk) wyruszyliśmy spod Famy na spacer botaniczny w poszukiwaniu jadalnych roślin w naszej okolicy. Okazało się, że nad rzeką Widawą można znaleźć całe bogactwo pożywienia ! Z naszych zdobyczy ugotowaliśmy pyszne potrawy.

Wypatrujcie dalszych informacji, ponieważ projekt dopiero się rozwija.

Informacja: katarzyna@fama.wroc.pl

logo fundacji FER
logo fundacji FER