Jazz Nad Widawą – Adam Bałdych/Krzysztof Dys

Zapraszamy w piątek 1 grudnia o godzinie 19:00.

Bilety dostępne online w serwisie Biletyna w cenie 120 złotych (bilet normalny) lub 90 złotych (bilet ulgowy dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu)

Opis wydarzenia

Grudzień rozpoczynamy niesamowitym koncertem! Skrzypek Adam Bałdych i pianista Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani, którzy od wielu lat koncertują w Polsce i na całym świecie. Ich wspólny projekt daje muzykom nieograniczone możliwości artystyczne i jest idealną bazą do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik.

Skrzypek podkreśla, że duet to wyjątkowe spotkanie artystów na scenie. – Dialog między dwiema osobami, wspólne tworzenie bardzo mnie w muzyce pasjonuje, wtedy możemy sobie pozwolić na najwięcej. To szansa na maksymalne sprawdzenie siebie, wyzwania i eksperymenty. Spotkania z artystami z wielką wyobraźnią są dla mnie zawsze najwspanialsze. Od lat mam przyjemność pracować ze znakomitymi pianistami, ich język często inspiruje mnie do nowych poszukiwań – zaznacza Adam Bałdych.

Dodaje, że występ w duecie jest również artystycznym wyzwaniem. – Nie ma się kim zasłonić, musimy nieustannie podtrzymywać ten ogień na scenie, a jeśli chcemy sobie pozwolić na ciszę, to ona musi być wymowna. To wielkie wyzwanie, ale gdy koncert nas unosi, kiedy latamy ponad sceną, daje ogromną satysfakcję i napędza na całe miesiące – podkreśla Adam Bałdych.

Na graficę widać fortepian i skrzypce. Napisane jest również: fama, jazz nad widawą, zagra Adam Bałdych Krzysztof Dys
Koncert Adama Bałdycha i Krzysztofa Dysa już 1 grudnia!
Dwóch mężczyzn stojących w mocnym, sztucznym świetle. Mężczyzna z lewej trzyma w ręce skrzypce i smyczek.
Od lewej: Adam Bałdych, Krzysztof Dys

Jazz Nad Widawą odbywa się w CBK Fama od 2022 roku. Pomysłodawcą festiwalu i jego nazwy jest wrocławski muzyk Janek Samołyk.