Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia i jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem nowocyrkowym w mieście. Od kilku lat wydarzenie stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej. W programie znalazło się miejsce nie tylko na widowiskowe pokazy, ale i treści społecznie istotne, czy niemal sportową rywalizację. Tak jak na poprzednich edycjach festiwalu w programie nie ma spektakli z udziałem zwierząt. W 2023 roku nie wszystkie aktywności festiwalowe będą się odbywać w dzielnicy Psie Pole.
Pokazy uliczne (w tym ogniowe), spektakle, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia będą odbywać się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama (oraz na placu przed instytucją), przy Szkole Podstawowej nr 98, a także w barze plażowym Prosto z Mostu Beach Bar przy Mostach Warszawskich. W tym roku Cyrkopole odbędzie się w dniach 23,24 i 25 czerwca. Trzydniowy program zawiera propozycje zarówno dla dorosłych, jak i rodzin z dziećmi.

>>> PROGRAM <<<

Na otwarcie festiwalu zapraszamy na Cyrkowe Vairete, przygotowane we współpracy z Kolektywem Performatywnym. Warto wziąć udział w spektaklach scenicznych (iluzjonistyczny „The Trick” i żonglerski „Ciii…”) i ulicznych („Hop ku Przygodzie”, „Miłosoś”, „Niebezpieczne Rzeczy”). Nie można też ominąć parady ulicznej Teatru A3 pt. 'Zmysły’ (czyli lirycznego kabaretu ulicznego) oraz specjalnego pokazu Kejos i Przyjaciele 'Cyrk Bez Granic’, a także różnorodnych atrakcji w ramach międzynarodowego projektu 'Gender Matters’. Nowością na Cyrkopolu będą 'Dwa ognie’, czyli turniej fireshow, który odbędzie się w Prosto z Mostu Beach Bar. Najmłodszych zapraszamy do Cyrkowego Placu Zabaw. Pod tą nazwą kryje się szereg warsztatów i animacji, zabawy cyrkowe i lalkarskie, a także podstawy akrobatyki czy kreatywne zajęcia plastyczne.