Grafika Feminatywy2023 MBP

W listopadzie już po raz czwarty spotkamy się, żeby rozmawiać o prawach kobiet, ich sytuacji we współczesnym świecie, a także o problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się na co dzień. Zaprosimy Was do wybranych bibliotek we Wrocławiu, a także do miejsc siostrzeńskich, w których odbędą się dyskusje z pisarkami, aktywistami, naukowczyniami, a także wydarzenia towarzyszące dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
Porozmawiamy o nieodpłatnej pracy opiekuńczej kobiet, doświadczeniu naukowczyń przebijających szklany sufit, kryzysie bezdomności i równościowym mieście, w którym znajdzie się miejsce dla każdego i każdej. Zastanowimy się nad tym, czy to w kobietach leży cała nadzieja na głęboką zmianę w podejściu człowieka do przyrody. Będziemy dyskutować o dziewczyńskości i dojrzałej kobiecości, o stereotypach i ich przełamywaniu.
W programie znajdziecie też pokazy filmowe uzupełniające tematykę dyskusji, spotkania autorskie dla grup szkolnych, warsztaty i spektakl stworzony przez młode matki z Wrocławia. Na kontynuację rozmów zaprosimy Was do tegorocznego klubu festiwalowego w Surowcu, w którym na zakończenie festiwalu pobawimy się namiędzypokoleniowej imprezie z DJ Wiką.
Pamiętajcie: nie musicie czuć się kobietami, żeby wziąć udział w wydarzeniu. Festiwal otwarty jest na wszystkie osoby – pozwólcie, żeby kobiety objaśniły Wam świat!

Gdzie nas znaleźć?