KEJOS i PRZYJACIELE BEZ GRANIC

Zapraszamy w sobotę 24 czerwca o godzina 17:30

miejsce: boisko Szkoły Podstawowej 98

występują: Kolektyw KEJOS Kwartet Żonglerski, Pan Ząbek, Ewa Jankowska, Anastasiia Onoiko i inni

Wyjątkowe show, które poprowadzi niezastąpiony Pan Ząbek. Swoje umiejętności zaprezentują artyści / artystki z Polski i Ukrainy oraz cyrkowcy związani z Kolektywem Kejos. Spodziewajcie się występu na najwyższym poziomie, wypełnionego akrobacjami w powietrzu, żonglerką, rozmaitymi gagami, odpowiednia dawką klownady i zanurzonego w sztuki iluzji. Pozwólcie się zaskoczyć !

Pokaz specjalny w ramach finału projektu KEJOS CRYK BEZ GRANIC.

Pan Zabek

Pan Ząbek to postać, dla której ciężko znaleźć jedną szufladkę: Iluzjonista, Komik, Aktor, Kaskader. Wyróżnia go wyjątkowy styl i charakter. W jego programie można znaleźć elementy czarnego humoru, groteski, standupu. Interakcja z publicznością nadaje każdemu występowi niepowtarzalny przebieg, który zaskakuje nie tylko widzów, ale i mnie. Występował na scenach teatrów, kabaretów, jak również na arenach cyrkowych i festiwalach ulicznych. Stworzył niepowtarzalny styl i charakter. Przy pomocy sztuki iluzji buduję swoje Show, którego zadaniem jest trzymać w napięciu, zaskakiwać, bawić i śmieszyć. Znacie go również z programów telewizyjnych, takich jak „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Magicy z ulicy”, „My3”, czy „Pytanie na Śniadanie”.

Kolektyw Kejos

Teatr pod nazwą Kolektyw KEJOS działa niezależnie w ramach Stowarzyszenia KEJ-OS-THE-AT-ER, które od 2004 r pracuje na rzecz popularyzacji idei Nowego Cyrku jako formy sztuki. Kolektyw KEJOS to przede wszystkim grupa artystów, która w swej pracy skupia się nad wykorzystaniem technik cyrkowych jako środka wyrazu równorzędnego z innymi formami performatywnymi takimi jak teatr, taniec, muzyka czy multimedia. Spektakle grupy łączą w sobie różnorodne dziedziny sztuki uporządkowane, podobnie jak w teatrze, według pewnego scenariusza, tematu i historii. W odróżnieniu od tradycyjnego cyrku, pokazy kolektywu stanowią nie tylko serię sztuczek lecz spójną artystyczną wypowiedź. Członkowie Kejos aktywnie uczestniczą we współtworzeniu festiwalu Carnaval Sztukmistrzów, OFCA, Cyrkopole i innych wydarzeń w Polsce i zagranicą. Od 2016 roku KEJOS wraz zCBK FAMA we Wrocławiu współtworzy Centrum Nowego Cyrku – miejsce popularyzacji idei, rozwoju i praktykowania Nowego Cyrku.