Kolektyw REWERS „Here, Ma, You take it”

Sobota 25.06.2022, godz. 19:30

spektakl taneczny – sala Widowiskowa CBK FAMA – wstęp bezpłatny

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Zuzanna Nir, Marta Stępień

Muzyka: Marcin Janus

Światła: Monika Reks

„Nie jesteśmy tacy sami, ale jesteśmy tym samym.

Opowieść o wzajemnym przenikaniu. Świadome współtworzenie świata wywodzącego się z tego, co wewnątrz nas i poszerzanie jego granic -granic przestrzeni tańca, ludzkiego ciała, własnego ja. Podróż po spektrum jakości oraz dialog o tym, co moje, co Twoje, a co wspólne.

Jak mogę przyjąć inne, nowe nie przedefiniowując tego kim jestem?”

Spektakl powstał w ramach rezydencji artystycznej w Krakowskim Centrum Choreograficznym (cykl projektowy Taniec w Procesie).

Kolektyw REWERS (Marta Stępień i Zuzanna Nir)

REWERS powstał jako nieformalny kolektyw ruchowy w 2021 podczas wzajemnej wymiany doświadczeń ruchowych na sali. W ramach jego działań Marta Stępień i Zuzanna Nir organizują serię warsztatów skupionych wokół tańca współczesnego i szeroko pojętej pracy z ciałem. Teraz kolektyw skupia się na procesie twórczym duetu pt. „Here, Ma, You take it”. Praca swój początek miała podczas 10-dniowej rezydencji artystycznej w Krakowskim Centrum Choreograficznym w ramach cyklu Taniec w Procesie.

Marta Stępień – tancerka, performerka, pedagog.

Ukończyła prywatną Szkołę Baletową „Capitol” we Wrocławiu. Absolwentka kierunku „Taniec współczesny” Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Swoją edukację kontynuowała w Wielkiej Brytanii w London Contemporary Dance School, na kierunku „Developing Artistic Practice”, gdzie uzyskała tytuł magistra. Od 2019 roku związana z Follow Through Collective w Londynie. Współpracowała, między innymi, z takimi artystami jak: Paulina Wycichowska, Seke Chimutengwende, Leila McMillan, Greta Gauhe, Keity Pook, Florence Peak, Eve Stainton, Roman Baca, Tim Casson. Obecnie jest również pedagogiem tańca w Młodzieżowej Akademii Musicalowej oraz w Szkole Tańca STC Dance & More.

Zuzanna Nir – tancerka, performerka, choreografka, pedagożka

Absolwentka studiów drugiego stopnia (kierunek Choreografia) na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Od 2017 roku współpracuje z Kolektywem Kejos The-At-Er jako performerka i choreografka. Występowała z zespołami: Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Avatar z Legnicy, Krakowskie Centrum Choreograficzne. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z tańca współczesnego we Wrocławiu (m.in. Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, studio Nurty, Regionalny Ośrodek Edukacji).

Zuzanna Nir
Marta Stępień