Koncert Kultury Upadłej

Zapraszamy na koncert Kultury Upadłej, który odbędzie się 15 listopada o godz. 19:00 w ramach Samych Swoich, czyli 3. urodzin Famy.

Muzyczne Piekło Psiego Pola zapłonie po raz kolejny! Grupa oprócz swoich kawałków wykona covery zespołów, które działały na punkowej i metalowej scenie Psiego Pola w latach 80. i 90.

Koncert zwieńczy premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. Muzyczne Piekło. W ramach warsztatów filmowych grupa złożona z filmowców-amatorów stworzyła dokument o punkowych i metalowych zespołach muzycznych z tych lat. W tym roku projekt się urzeczywistnił, a jego efekty z przyjemnością zaprezentujemy Wam podczas Samych Swoich. Warsztaty poprowadził Kuba Gryzowski (filmowiec, koordynator Klubu Realizatorów Filmowych działającego przy ODA Firlej), który jest także odpowiedzialny za ostateczny kształt filmu.

 15.11. | godz. 19:00

 wstęp bezpłatny 

obowiązują zapisy

Kultura Upadła – projekt muzyczny zawieszony między Wrocławiem, a Oleśnicą, powstały w 2010 z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka. Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, dlatego skład został poszerzony o sekcję rytmiczną, dodatkowy wokal i klawiszowca. Przechodząc (równierz aktualnie) szereg eksperymentów muzyczno-stylistycznych zespół ewoluował do składu kwartetu. Niełatwo okreslić Kulturę Upadłą mianem zespołu jedengo gatunku, w jego twórczości można usłyszeć rock’n’roll, punkrock, rap, czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Kanał Kultury Upadłej na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCOHuAKfIn1nI5MI3gqC8PTg
Profil Kultury Upadłej na Facebooku: https://www.facebook.com/KulturaUpadla


Brzmieniowo zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu i syntezatorów, energetyczne riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość. Oprócz zagranych wielu koncertów w Polsce i za granicą zespół wystąpił również w sztuce pt. „Radio Armageddon” Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Skład:

  • Jakub „Melon” Jankowiak (wokal),
  • Tomasz „Le Buraque” Rak (gitara, klawisze, wokal),
  • Tomasz „Toman” Król (bas),
  • Igor „Little Lion” Lewek (perkusja)

Dotychczasowy dorobek: Śmiercionośny Kindżał (2010), Dżoanakrupa (2013), Kultura Upadła (2013), Bingo Śmierci (2019)


zdjęcie zespołu Kultura Upadazdjęcie zespołu Kultura Upada