Mała Akademia Cyrku

Zajęcia kuglarsko-żonglerskie oraz akrobatyczno-ekwilibrystyczne

W dniu 20.04 oraz 27.04 zajęcia zostają odwołane. Prosimy o dokonanie płatności za kwiecień w kwocie 50% ceny zajęć.

Szczegóły zajęć:

  Terminy i godziny zajęć:

  • środa, godz. 17.30 – 18:45

  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia.               

  Czas trwania zajęć: 75 minut. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

  Koszt udziału w zajęciach: 90 zł/miesiąc lub 76,5 zł/miesiąc (z rabatem familijnym)

Sala zajęciowa: Sala Widowiskowa 1p.

Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami cyrkowymi, takimi jak żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka i wieloma innymi, a także doskonalenia umiejętności prezentacji scenicznej. Poprzez wspólną zabawę poznają różne sposoby pracy w grupie, a także uczą się koncentracji i samokontroli. W programie laboratorium przewidziano tworzenie etiud teatralnych i cyrkowych. Poziom zaawansowania jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i zdolności uczestników. Zajęcia cyrkowe są coraz popularniejszym w Polsce i na świecie sposobem na wsparcie całościowego rozwoju dzieci i dorosłych – nie tylko poprawiają sprawność fizyczną czy zdolności motoryczne, ale także korzystnie wpływają na umiejętność koncentracji, skutecznego uczenia się i radzenia sobie z problemami. Nauka tej trudnej sztuki odbywa się w atmosferze nieskrępowanej zabawy, dającej pole do rozwoju naturalnej kreatywności oraz przynoszącej mnóstwo radości i satysfakcji.

Uczestnicy stworzą własne etiudy cyrkowe. Cykl warsztatów zakończy wspólny pokaz uczestników podczas festiwalu Cyrkopole.

Szczegółowy program zajęć tworzony jest na bieżąco – w zależności od indywidualnych preferencji uczestników oraz dostępności instruktorów.  Oprócz stałych elementów warsztatowych, takich jak podstawy żonglerki, ekwilibrystyki i akrobatyki wprowadzane są także bardziej zaawansowane techniki: akrobacje na szarfie, trapezie czy akrobatyka parterową, prowadzone przez zaproszonych specjalistów.

Techniki: gry i zabawy teatralne, podstawy akrobatyki parterowej i partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, lina / slack line, monocykl), sprzęty powietrzne (chusta akrobatyczna, trapez, koło, hamak).

RABAT FAMILIJNY – w przypadku uczęszczania na zajęcia dwóch lub więcej osób z jednej rodziny, a także udziału uczestnika w dwóch lub więcej zajęciach oferujemy 15 % RABATU FAMILIJNEGO, obejmujący każde z laboratoriów. W tytule przelewu należy dopisać informację RABAT FAMILIJNY. W przypadku braku takiego zapisu i przelania pełnej kwoty nie obowiązuje rekompensata.

Minimalna liczba osób w grupie: 5

Maksymalna liczba osób w grupie: 12

Prowadzący:

Jakub Karmowski

Znany części gościom Famy jako Kuba Puchatkiewicz. Kuglarstwem zajmuje się od prawie pięciu lat. Wszystko zaczęło się na warsztatach cyrkowych w jednym z poznańskich domów kultury. Od tego czasu jeździ po wszelakich festiwalach cyrkowych zbierając doświadczenie. Prowadzi warsztaty, m. in. można go spotkać na corocznym Famowym Placu Zabaw, a gdy pogoda dopisuje występuje na ulicy. Na zajęciach Małej Akademi Cyrku pojawi się w zastępstwie Pana Jacka Timingeiru.

 

Jacek Timingeriu

Zajmuje się teatrem, nowym cyrkiem i muzyką. Współpracuje z Kolektywem KEJOS, w ramach którego reżyseruje spektakle cyrkowe (Np. “Miasto którego nie było”, “Opowieści ze zmyślonego cyrku”) współtworzy liczne wydarzenia kulturalne (między innymi: Festiwal „Carnaval Sztukmistrzów” w Lublinie,) oraz prowadzi zajęcia cyrkowe i teatralne. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych (między innymi „Brave Kids Project”, „Festiwal Młodzieży Bez Granic” w Różanymstoku). Reżyseruje także spektakle lalkowe dla dzieci i dorosłych („Władca Skarpetek”, „Upadek”). Angażuje się w działania niezależnych grup teatralnych jak OPT “Gardzienice”, „Czytelna dramatu”, „Teatr Figur Kraków”, „Fundacja FURU”, „Teatr Realistyczny”, fundacja “Jubilo” i wielu innych. Współtwórca i członek rodzinnego zespołu muzycznego „Kapela Timingeriu” (akordeon, śpiew). Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu. Stypendysta ministra Edukacji Narodowej. Zdobywca nagrody dla twórcy spektaklu “Władca Skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014. Laureat Nagrody WARTO 2019 w kategorii muzyka wraz z Kapelą Timingeriu.

Zdjęcie przedstawia uczestnika zajęć cyrkowych podczas występu.
Występy uczestników zajęć cyrkowych podczas Cyrkopola
Zdjęcie przedstawia uczestniczkę zajęć cyrkowych podczas występu akrobatycznego.
Występy uczestników zajęć cyrkowych podczas Cyrkopola