CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

wiek 7-12
Zajęcia ruchowo-teatralne wykorzystujące techniki nowoczesnego cyrku 

Poziom podstawowy i średnio zaawansowany dla dzieci w wieku 7-12 lat, grupa do 20 osób

Na zajęciach będziemy uczyć się nowoczesnego cyrku.
Uczestnicy będą rozwijać umiejętności pracy na scenie, zapoznają się stopniowo z różnymi technikami cyrkowymi takimi jak żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka i wieloma innymi. Poprzez wspólną zabawę poznają sposoby pracy w grupie, będą uczyć się koncentracji i samokontroli. Będą tworzyć własne choreografie, etiudy teatralne i cyrkowe. Plan warsztatów dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i zdolności uczestników. Cykl zajęć kończy się wspólnym pokazem uczestników podczas festiwalu cyrkowo teatralnego 'CYRKOPOLE'.
Zajęcia cyrkowe są coraz popularniejszym w Polsce i na świecie sposobem na wsparcie całościowego rozwoju dzieci i dorosłych. Nie tylko poprawiają sprawność fizyczną czy zdolności motoryczne, ale także korzystnie wpływają na umiejętność koncentracji, skutecznego uczenia się i radzenia sobie z problemami. Nauka tej trudnej sztuki odbywa się w atmosferze nieskrępowanej zabawy dającej pole do rozwoju naturalnej kreatywności oraz przynoszącej mnóstwo radości i satysfakcji.

Techniki: gry i zabawy teatralne (ćwiczenia w przestrzeni, ćwiczenia partnerskie i grupowe, podstawy choreografii, ćwiczenia rytmiczne i muzyczne, tworzenie etiud), podstawy akrobatyki partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, piłka - globe, lina, monocykl), sprzęty powietrzne (podstawy chusty, podstawy trapezu).

 

Szczegóły zajęć:

  wtorek, godz. 16.30-17.45 

  dzieci w wieku 7-12 lat

  90 minut – zajęcia raz w tygodniu

   podstawowy i średnio zaawansowany

  cena: 90 zł / miesiąc lub 67.50 zł*

* RABAT FAMILIJNY - W przypadku uczęszczania na zajęcia dwóch lub więcej osób z jednej rodziny, a także udziału uczestnika w dwóch lub więcej zajęciach - obowiązuje 25 %-owy RABAT FAMILIJNY, obejmujący każde z laboratoriów. W tytule przelewu należy dopisać informację RABAT FAMILIJNY. W przypadku braku takiego zapisu i przelania pełnej kwoty nie obowiązuje rekompensata


Prowadzący:

  Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu


Marta Kuczyńska- Inicjatorka Kejos: performerka, aktorka, żonglerka, reżyser, producent i kurator artystyczny. Ukończyła PWST (JAMU – Divadelni Fakulta) na wydziale Aktorstwo komediowe – Klaunada, Teatr Ruchu i Film w Brnie (Czechy), Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice i Krakowską Szkołę Scenariuszową. Od 15 lat występuje i uczestniczy w projektach artystycznych w kraju i zagranicą.
Specjalizuje się w tworzeniu i reżyserowaniu grupowych spektakli z dziedziny nowego cyrku i teatru ruchu oraz w pracy z przedmiotami na scenie. Współzałożycielka i Prezes Stowarzyszenia Kejos The-at-er i współtwórca pierwszych w Polsce festiwali teatralno-cyrkowych: Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno – Cyrkowe we Wrocławiu oraz kurator artystyczny Festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie. Inicjatorka Pierwszej w Polsce Konferencji Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej w Lublinie oraz twórczyni pierwszej w Polsce publikacji na temat nowego cyrku: Przewodnik Nowy Cyrk i Sztuka w przestrzeni Publicznej 2015. Stypendystka ministra Edukacji Narodowej. 

 Jacek TimingeriuJacek Timingeriu - zajmuje się teatrem, nowym cyrkiem i muzyką. Od wielu lat, związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Brał udział w spektaklach w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego („Metamorfozy”, „Elektra”, „Ifigenia w A..”) oraz wyreżyserował spektakl dyplomowy X Akademii Praktyk Teatralnych „Supermarket i Narodowe Voodoo”.
Jako performer, instruktor oraz twórca przedstawień zajmuje się nowym cyrkiem i teatrem ulicznym w ramach różnych grup czy wydarzeń kulturalnych (stowarzyszenie „Przestrzeń”, stowarzyszenie „Kejos the-at-er”, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Busker Bus”, „Carnival Sztuk – Mistrzów”, „European Juggling Convention Lublin 2012”).
Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych (między innymi „Brave Kids Project”, „Festiwal Młodzieży Bez Granic” w Różanymstoku).
Reżyseruje także spektakle lalkowe dla dzieci i dorosłych („Władca Skarpetek”, „Upadek”).
Angażuje się w działania niezależnych grup teatralnych jak „Czytelna dramatu”, „Teatr Figur Kraków”, „Fundacja FURU”, „Teatr Realistyczny”, „Teatr Stacja Szamocin”. Współtwórca i członek rodzinnego zespołu muzycznego „Kapela Timingeriu” (akordeon, śpiew).
Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu. Stypendysta ministra Edukacji Narodowej. Zdobywca nagrody dla twórcy spektaklu “Władca Skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014.

 

Formularz zapisów do laboratorium MAŁA AKADEMIA NOWEGO CYRKU

Przed wysłaniem zgłoszenia udziału zapoznaj się z regulaminem i warunkami uczestnictwa w laboratoriach:

REGULAMIN UDZIAŁU w LABORATORIACH CBK FAMA

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia:
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od Pon. do Pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com