CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

Od 7 lat

Zajęcia ruchowo- cyrkowe

Zajęcia uruchomione - w każdej chwili można dołączyć do grupy.

 Poziom: podstawowy i średnio zaawansowany,Grupa mieszana wiekowo (od 7 lat - bez ograniczeń), grupa do 15 osób, 90 minut – raz w tygodniu.

Główna ideą warsztatów żonglerskich jest nauka poprzez zabawę. Nauka żonglowania wspomaga rozwój połączeń pomiędzy półkulami mózgowymi, co poprawia koncentrację, refleks i koordynację wzrokowo - ruchową. Zajęcia żonglerskie wykorzystujące różnorodne techniki i przedmioty żonglerskie oraz manipulacje przedmiotami. Uczestnicy poznają techniki klasycznej żonglerki (podrzucanie przedmiotów od 1- wzwyż) jak również będą pracować nad kreowaniem własnego stylu poprzez wykorzystanie technik nowego cyrku (manipulacje przedmiotami, żonglerka kontaktowa). Oprócz indywidualnej nauki żonglowania zapoznają się również z technikami w duecie i grupie (tzw. Passing).

Technika: Nauka żonglowanie: piłeczkami 1 - 7 piłek, maczugami 1 - 7, diabolo, flower stick, talerzyk cyrkowy, rola – bola.

Szczegóły zajęć:

  czwartek, godz. 18.00-19.15

  90 minut – zajęcia raz w tygodniu

  dzieci, młodzież i dorośli (7+)

  podstawowy i średnio zaawansowany

  cena: 80 zł /miesiąc

Prowadzący:

  Łukasz Witkowski

Łukasz Witkowski –  jeden z najbardziej utalentowanych żonglerów w Europie, animator z ponad 13-letnim doświadczeniem w sztuce teatralnej i cyrkowej. Na swoim koncie ma występy na scenach europejskich i poza Europą: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Polsce oraz Emiratach Arabskich.

Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Wielokrotny uczestnik konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. Współzałożyciel  Stowarzyszenia Kejos Theater i współtwórca pierwszego w Polsce festiwalu teatralno-cyrkowego – Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe.  Obecnie  współorganizator festiwalu nowego cyrku - OFCA.

„Jeden z uczestników moich warsztatów pracuje dziś we włoskim cyrku. Myślę, że to jest główny powód, dla którego zajmuje się sztuką cyrkową. Dzielę się pasją, doświadczeniem i wiarą we własne możliwości”.

 

Formularz zapisów do laboratorium WARSZTATY ŻONGLERSKIE

Przed wysłaniem zgłoszenia udziału zapoznaj się z regulaminem i warunkami uczestnictwa w laboratoriach:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA I REGULAMIN UDZIAŁU w LABORATORIACH CBK FAMA

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia:
Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy jest czynny od Pon. do Pt. w godz. 10.00-18.00

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com