Zajęcia literacko-teatralne

Zapraszamy klasy I-III SP

Zajęcia literacko-teatralne to spotkania z wybraną literaturą i mini warsztatami teatru pantomimy. Zajęcia rozpoczynają się w bibliotece, a kontynuowane są w Laboratorium ruchu.
Prowadzi je Katarzyna Kabat na podstawie autorskiego wyboru literatury i etiud pantomimicznych. Uczestników obowiązuje zmienne obuwie sportowe lub skarpetki antypoślizgowe.

Warsztaty są płatne w wysokości 5,00 zł od uczestnika, ale obowiązuje Program lojalnościowy MBP/ Otwarta Kultura: warsztaty są bezpłatne dla uczestników posiadających imienne karty biblioteczne, które należy okazać przed zajęciami w Filii 11. Opłaty za zajęcia wpłacane są na Fundusz Czytelniczy.

Tematy do wyboru:

  • Lekcja biblioteczna w oparciu o książkę „Cztery zwykłe miski” Iwony Chmielewskiej
    Podczas zajęć dzieci poznają lekturę i jej filozoficzne przesłanie: „(…) jedni mają za dużo. A inni za mało. I choć za pomocą tej książki i tych czterech zwykłych misek nie można tego zmienić, to można o tym pomyśleć”. Dzieci podczas części warsztatowej: teatralnej – poprzez ćwiczenia z plastyki ruchu (pantomima) – nawiążą do idei omawianej książki, a w części plastycznej wykonają ilustrację z wykorzystaniem „czterech zwykłych misek”.
  • Lekcja biblioteczna pod hasłem: Zachęta do sztuki
    To literacko-teatralna propozycja spotkania z obrazami Ryszarda Winiarskiego będącymi planszami gier. Spotkanie w oparciu o książkę „Wszystko widzę jako sztukę” Ewy Solarz i Roberta Czajki. „Przystępując do budowania obrazu, ustalam reguły postępowania, a potem zapraszam przypadek do udziału w ich realizacji” – z takiego zaproszenia skorzystają także uczestnicy zajęć.
  • Lekcja biblioteczna dla młodszych dzieci pt. „W kieszonce”
    „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej spotkamy się z niespodzianką, twórczym myśleniem i przyjemnością zabawy. „Książka stanowi znakomitą inspirację do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Zapraszamy do zabawy z ilustracjami artystki i samodzielnego uzupełnienia zawartości kieszonek”/ Media Rodzina.
  • Lekcja biblioteczna dla dzieci starszych w oparciu o książki: „Oczy” Iwony Chmielewskiej i „Czarna książka kolorów” Menena Cottin, Rosanna Faria
    Uczestnicy zajęć poznają wzruszającą historię powstania książki „Oczy” oraz będą mogli docenić jej edytorski pomysł. Wysłuchają opowieści o świecie osób niewidomych i o „Niewidzialnej wystawie” w Warszawie. Rozwiążą zagadkę przedmiotu, który jest bardzo pomocny w życiu codziennym osób niewidomych i niedowidzących. W przestrzeni teatralnej „wyczarują” przestrzeń kuchni i salonu.
  • Teatrzyk Kamishibai czyli spotkanie z ilustracją i towarzyszącą jej opowieścią. KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. Temat teatrzyku ilustracyjnego zostanie dopasowany do wieku dzieci.

Terminy:

Czwartek 18 maja
09.00 – 10.15 – termin już zajęty
10.30 – 11.45 – termin już zajęty

Czwartek 25 maja
09.00 – 10.15 – termin już zajęty
10.30 – 11.45 – termin już zajęty

Czwartek 1 czerwca
09.00 – 10.15 – termin już zajęty
10.30 – 11.45 – wolny termin

Czwartek 15 czerwca
09.00 – 10.15 – wolny termin
10.30 – 11.45 – wolny termin


Zapisy: mailowe

Prosimy wysłać mail na adres: mbp11@biblioteka.wroc.pl o treści:

Tytuł maila:
Zapis na zajęcia literacko-teatralne.

Treść maila:
Proszę o zapisanie klasy ……… Szkoły Podstawowej nr ……… (adres) na zajęcia literacko-teatralne w dniu……….. godzina …………. Liczba osób w klasie to ……………
Wybrany przez nas temat zajęć to …………..
Imię i nazwisko nauczyciela …………..
Numer telefonu ………….