Mała Akademia Cyrku KEJOS – Aerial

MAC Aerial, czyli akrobatyka powietrzna na szarfach

Poszerzamy działalność Małej Akademii Cyrku! Serdecznie zapraszamy dzieci na Aerial, podczas których nauczą się tworzyć choreografie w powietrzu. Aerial to zajęcia cyrkowe na sprzętach akrobatycznych. Łączą w sobie taniec, gimnastykę i akrobatykę.

O zajęciach:

Aerial to technika stosowania wiązań i splotów na wysoko zawieszonej szarfie (wykonanej z elastycznego materiału) Daje możliwość tworzenia ciekawych elementów akrobatycznych; szpagaty, arabeski, hip-locki, dropy i tym podobne.

Uczestnicy uczą się, jak pracować z szarfą i hamakiem oraz wykorzystywać ich możliwości do tworzenia elementów akrobatycznych. Następnie łączą je w sekwencje tworząc powietrzną choreografie.

Zajęcia zaczynają się od dynamicznej i statycznej rozgrzewki, czyli rozciągania. W kolejnej części rozgrzewki pojawiają się ćwiczenia siłowe tak, aby wzmocnić określone grupy mięśniowe, szczególnie te wykonujące intensywną pracę podczas treningu. W trakcie głównej części zajęć, czyli ćwiczeń na tzw. „aerialach”, uczestnicy poznają wiązania, figury, przejścia i spadki na szarfie i hamaku. Poprzez zabawę i integrację uczestnicy rozwiną się fizycznie i artystycznie.

W miarę zwiększania umiejętności i siły uczestników, zajęcia będą rozszerzane o inne sprzęty aerialowe: trapez i koło
akrobatyczne.

Półroczne zajęcia kończą się przygotowaniem wraz z instruktorami pokazu pracy prezentowanego podczas Festiwalu Cyrkopole (koniec czerwca) lub innego wydarzenia kulturalnego w CBK Fama.

Ilość miejsc ograniczona!

Bezpieczeństwo:

  1. Korzystamy wyłącznie z atestowanych punktów podwieszeń i oprzyrządowania do instalowania szarf.
  2. Podczas treningu pod każdym podwieszeniem znajduje się profesjonalny materac.
  3. Na zajęciach jest ograniczona liczba uczestników. Maksymalnie 2 osoby na jedną szarfę lub hamak.

Przygotowanie do zajęć:

Do uczestnictwa w zajęciach będą potrzebne obuwie i strój sportowy (legginsy lub wygodne, obcisłe, długie spodnie sportowe). Ubrania powinny być przylegające do ciała, zakrywające pachy, plecy, brzuch, kolana (ze względu na ryzyko otarć). Można też ćwiczyć na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Na zajęciach nie jemy i nie pijemy słodkich napojów. Zachęcamy za to do wzięcia ze sobą butelki z wodą pitną.

O prowadzących:

Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej pracy artystycznej łączy ruch, akrobatykę na szarfach, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kolektyw Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi
zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.

Pozostali trenerzy/instruktorzy związani z Kolektywem KEJOS.

Informacje szczegółowe:

  • Środa, 16:00-17:20
  • Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 8 lat
  • Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, czas trwania 80 min
  • Cena: 150 zł/miesiąc
  • Sala zajęciowa: Sala Widowiskowa

Zapisy:

Jak się zapisać? To proste. Zadzwoń do Famy pod numer +48537674164 lub napisz do nas na adres biuro@fama.wroc.pl