Mała Akademia Cyrku
O zajęciach
Mała Akademia Cyrku KEJOS stanowi wyjątkową propozycję edukacyjną, prowadzoną przez doświadczonych instruktorów związanych z wrocławskim Kolektywem KEJOS. Ci wykwalifikowani pedagodzy posiadający bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą przeszli kompleksowe szkolenia z zakresu pedagogiki cyrku.
Program Akademii oferuje uczestnikom niepowtarzalną okazję do zgłębienia różnorodnych technik cyrkowych, takich jak:
- żonglerka tj. opanowanie umiejętności żonglowania różnymi rekwizytami takimi jak: piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick i inne,
- ekwilibrystyka tj. nauka umiejętności poruszania się na szczudłach, rola bola, linie/slackline oraz monocyklu,
- akrobatyka parterowa i partnerska (w tym akrobatyka baletowa),
- nauka akrobacji w powietrzu z wykorzystaniem chusty akrobatycznej, trapeza, koła i hamaka,
- eksploracji gier i zabaw teatralnych.
To laboratorium dodatkowo skupia się na doskonaleniu zdolności prezentacji scenicznej. Poprzez wspólną zabawę uczestnicy poznają różne aspekty pracy w grupie, rozwiną umiejętność koncentracji oraz zdolność do samokontroli. Program zawiera również tworzenie etiud teatralnych i cyrkowych. Warto zaznaczyć, że zajęcia cyrkowe zdobywają rosnącą popularność zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, stanowiąc efektywny sposób wsparcia wszechstronnego rozwoju zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz pozytywnego wpływu na sprawność fizyczną oraz zdolności motoryczne, nauka cyrkowych umiejętności korzystnie wpływa na zdolność skupienia, efektywne uczenie się oraz radzenie sobie z wyzwaniami w życiu codziennym. Ta unikalna propozycja edukacyjna nie tylko wprowadzi uczestników w świat cyrkowej sztuki, ale także umożliwi rozwijanie umiejętności interpersonalnych, twórczego myślenia oraz czerpanie radości z procesu nauki.
Nauka tej wymagającej sztuki odbywać się będzie w atmosferze swobodnej zabawy, stymulującej naturalną kreatywność uczestników oraz przynoszącej wiele radości i satysfakcji. Szczegółowy program zajęć będzie dynamicznie dostosowywany, uwzględniając indywidualne preferencje uczestników oraz dostępność instruktorów. Poziom zaawansowania jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb oraz zdolności uczestników.
Cykl warsztatów zakończy wspólny pokaz uczestników.
O prowadzących
Jakub Karmowski -znany części gościom Famy jako Kuba Puchatkiewicz. Kuglarstwem zajmuje się od prawie pięciu lat. Wszystko zaczęło się na warsztatach cyrkowych w jednym z poznańskich domów kultury. Od tego czasu jeździ po wszelakich festiwalach cyrkowych zbierając doświadczenie. Prowadzi warsztaty, m. in. można go spotkać na corocznym Famowym Placu Zabaw, a gdy pogoda dopisuje występuje na ulicy.
Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.
Pozostali trenerzy/instruktorzy związani z Kolektywem KEJOS.
Relacja z zajęć
Relacja z pokazu Małej Akademii Cyrku podczas tegorocznej edycji Festiwalu Cyrkopole, organizowanego przez CBK Fama.
fot. Wojciech Kozłowski fot. Wojciech Kozłowski fot. Wojciech Kozłowski fot. Wojciech Kozłowski fot. Wojciech Kozłowski fot. Wojciech Kozłowski
Informacje szczegółowe
- Środa, 17:30-18:50
- Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 7 lat
- Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, czas trwania 80 min
- Cena: 160 zł/miesiąc
- Sala zajęciowa: Sala Widowiskowa
Do uczestnictwa w zajęciach będzie potrzebny wygodny, strój sportowy, sportowe obuwie . Można też ćwiczyć na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Do ćwiczeń akrobatyki powietrznej będą potrzebne legginsy lub wygodne obcisłe długie spodnie sportowe, koszulka zakrywająca brzuch. Na zajęciach nie jemy i nie pijemy słodkich napojów. Zachęcamy za to do wzięcia ze sobą butelki z wodą pitną.
Jak mogę dokonać zapisu?
Zapisu na to laboratorium mogą Państwo dokonać poprzez kontakt z Recepcją Centrum: mailowo (biuro@fama.wroc.pl), telefonicznie (+48 537 674 164) oraz osobiście w CBK Fama w Recepcji Kultury na poziomie 0.
Zapisy rozpoczynamy 14.08.2023 w godzinach 10:00 – 18:00. Na laboratoria można zapisywać się przez cały rok, w zależności od dostępności miejsc (szczegóły w Regulaminie).
Celem zapisania się na to laboratorium należy:
– złożyć oryginał Deklaracji Uczestnictwa
– wpłacić opłatę za pierwszy miesiąc zajęć w terminie 3 dni roboczych od daty zapisu. Brak uiszczenia opłaty skutkuje anulowaniem zgłoszenia.
Prosimy o zapoznanie się z pełną informację odnośnie płatności i zapisów w Regulaminie.