Mała Akademia Cyrku

O zajęciach

Mała Akademia Cyrku KEJOS stanowi wyjątkową propozycję edukacyjną, prowadzoną przez doświadczonych instruktorów związanych z wrocławskim Kolektywem KEJOS. Ci wykwalifikowani pedagodzy posiadający bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą przeszli kompleksowe szkolenia z zakresu pedagogiki cyrku. 

Program Akademii oferuje uczestnikom niepowtarzalną okazję do zgłębienia różnorodnych technik cyrkowych, takich jak:

  • żonglerka tj. opanowanie umiejętności żonglowania różnymi rekwizytami takimi jak: piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick i inne,
  • ekwilibrystyka  tj. nauka umiejętności poruszania się na szczudłach, rola bola, linie/slackline oraz monocyklu,
  • akrobatyka parterowa i partnerska (w tym akrobatyka baletowa),
  • nauka akrobacji w powietrzu z wykorzystaniem chusty akrobatycznej, trapeza, koła i hamaka,
  • eksploracji gier i zabaw teatralnych.

To laboratorium dodatkowo skupia się na doskonaleniu zdolności prezentacji scenicznej. Poprzez wspólną zabawę uczestnicy poznają różne aspekty pracy w grupie, rozwiną umiejętność koncentracji oraz zdolność do samokontroli. Program zawiera również tworzenie etiud teatralnych i cyrkowych. Warto zaznaczyć, że zajęcia cyrkowe zdobywają rosnącą popularność zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, stanowiąc efektywny sposób wsparcia wszechstronnego rozwoju zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz pozytywnego wpływu na sprawność fizyczną oraz zdolności motoryczne, nauka cyrkowych umiejętności korzystnie wpływa na zdolność skupienia, efektywne uczenie się oraz radzenie sobie z wyzwaniami w życiu codziennym. Ta unikalna propozycja edukacyjna nie tylko wprowadzi uczestników w świat cyrkowej sztuki, ale także umożliwi rozwijanie umiejętności interpersonalnych, twórczego myślenia oraz czerpanie radości z procesu nauki.

Nauka tej wymagającej sztuki odbywać się będzie w atmosferze swobodnej zabawy, stymulującej naturalną kreatywność uczestników oraz przynoszącej wiele radości i satysfakcji. Szczegółowy program zajęć będzie dynamicznie dostosowywany, uwzględniając indywidualne preferencje uczestników oraz dostępność instruktorów. Poziom zaawansowania jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb oraz zdolności uczestników.

Cykl warsztatów zakończy wspólny pokaz uczestników.

O prowadzących

Jakub Karmowski -znany części gościom Famy jako Kuba Puchatkiewicz. Kuglarstwem zajmuje się od prawie pięciu lat. Wszystko zaczęło się na warsztatach cyrkowych w jednym z poznańskich domów kultury. Od tego czasu jeździ po wszelakich festiwalach cyrkowych zbierając doświadczenie. Prowadzi warsztaty, m. in. można go spotkać na corocznym Famowym Placu Zabaw, a gdy pogoda dopisuje występuje na ulicy.

Hubert Żórawski – tancerz, klaun oraz instruktor sztuk cyrkowych. W swojej ekspresji łączy ruch, komedię, elementy cyrku, tworząc zabawne i ryzykowne sceniczne obrazy. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach i festiwalach (FAAAC, Kejos Theater, Fringe-Edinburgh). Współpracuje z teatrami ulicznymi: Lutrek, Teatr na Walizkach, Kejos, a także z Teatrem Muzycznym Capitol (m.in. Opera Smocza) i Teatrem Pantomimy im. Tomaszewskiego (Stazione Termini). W ramach projektów z pedagogiki cyrku prowadzi zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z tzw. trudną młodzieżą.

Pozostali trenerzy/instruktorzy związani z Kolektywem KEJOS.

Relacja z zajęć

www.kejos.org

KEJOS Facebook

Relacja z pokazu Małej Akademii Cyrku podczas tegorocznej edycji Festiwalu Cyrkopole, organizowanego przez CBK Fama.

Informacje szczegółowe

  • Środa, 17:30-18:50
  • Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 7 lat
  • Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, czas trwania 80 min
  • Cena: 160 zł/miesiąc
  • Sala zajęciowa: Sala Widowiskowa 

Do uczestnictwa w zajęciach będzie potrzebny wygodny, strój sportowy, sportowe obuwie . Można też ćwiczyć na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Do ćwiczeń akrobatyki powietrznej będą potrzebne legginsy lub wygodne obcisłe długie spodnie sportowe, koszulka zakrywająca brzuch. Na zajęciach nie jemy i nie pijemy słodkich napojów. Zachęcamy za to do wzięcia ze sobą butelki z wodą pitną.

Jak mogę dokonać zapisu?

Zapisu na to laboratorium mogą Państwo dokonać poprzez kontakt z Recepcją Centrum: mailowo (biuro@fama.wroc.pl), telefonicznie  (+48 537 674 164) oraz osobiście w CBK Fama w Recepcji Kultury na poziomie 0.

Zapisy rozpoczynamy 14.08.2023 w godzinach 10:00 – 18:00.  Na laboratoria można zapisywać się przez cały rok, w zależności od dostępności miejsc (szczegóły w Regulaminie).

Celem zapisania się na to laboratorium należy:
– złożyć oryginał Deklaracji Uczestnictwa
– wpłacić opłatę za pierwszy miesiąc zajęć w terminie 3 dni roboczych od daty zapisu. Brak uiszczenia opłaty skutkuje anulowaniem zgłoszenia.

Prosimy o zapoznanie się z pełną informację odnośnie płatności i zapisów w Regulaminie.