Mała Akademia Cyrku

Zajęcia kuglarsko-żonglerskie oraz akrobatyczno-ekwilibrystyczne

Szczegóły zajęć:

środa, godz. 17:30-18:30

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. 
  • Czas trwania zajęć: 60 minut. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.    
  • Koszt udziału w zajęciach: 110 zł/miesiąc      

Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami cyrkowymi, takimi jak żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka i wieloma innymi, a także doskonalenia umiejętności prezentacji scenicznej. Poprzez wspólną zabawę poznają różne sposoby pracy w grupie, a także uczą się koncentracji i samokontroli. W programie laboratorium przewidziano tworzenie etiud teatralnych i cyrkowych. Poziom zaawansowania jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i zdolności uczestników. Zajęcia cyrkowe są coraz popularniejszym w Polsce i na świecie sposobem na wsparcie całościowego rozwoju dzieci i dorosłych – nie tylko poprawiają sprawność fizyczną czy zdolności motoryczne, ale także korzystnie wpływają na umiejętność koncentracji, skutecznego uczenia się i radzenia sobie z problemami. Nauka tej trudnej sztuki odbywa się w atmosferze nieskrępowanej zabawy, dającej pole do rozwoju naturalnej kreatywności oraz przynoszącej mnóstwo radości i satysfakcji.

Uczestnicy stworzą własne etiudy cyrkowe. Cykl warsztatów zakończy wspólny pokaz uczestników podczas festiwalu Cyrkopole.

Szczegółowy program zajęć tworzony jest na bieżąco – w zależności od indywidualnych preferencji uczestników oraz dostępności instruktorów.  Oprócz stałych elementów warsztatowych, takich jak podstawy żonglerki, ekwilibrystyki i akrobatyki wprowadzane są także bardziej zaawansowane techniki: akrobacje na szarfie, trapezie czy akrobatyka parterową, prowadzone przez zaproszonych specjalistów.

Techniki: gry i zabawy teatralne, podstawy akrobatyki parterowej i partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, lina / slack line, monocykl), sprzęty powietrzne (chusta akrobatyczna, trapez, koło, hamak).

RABAT FAMILIJNY – w przypadku uczęszczania na zajęcia dwóch lub więcej osób z jednej rodziny, a także udziału uczestnika w dwóch lub więcej zajęciach oferujemy 15 % RABATU FAMILIJNEGO, obejmujący każde z laboratoriów. W tytule przelewu należy dopisać informację RABAT FAMILIJNY. W przypadku braku takiego zapisu i przelania pełnej kwoty nie obowiązuje rekompensata.

Prowadzący:

Jakub Karmowski

Znany części gościom Famy jako Kuba Puchatkiewicz. Kuglarstwem zajmuje się od prawie pięciu lat. Wszystko zaczęło się na warsztatach cyrkowych w jednym z poznańskich domów kultury. Od tego czasu jeździ po wszelakich festiwalach cyrkowych zbierając doświadczenie. Prowadzi warsztaty, m. in. można go spotkać na corocznym Famowym Placu Zabaw, a gdy pogoda dopisuje występuje na ulicy.

 

Zdjęcie przedstawia uczestnika zajęć cyrkowych podczas występu.
Występy uczestników zajęć cyrkowych podczas Cyrkopola
Zdjęcie przedstawia uczestniczkę zajęć cyrkowych podczas występu akrobatycznego.
Występy uczestników zajęć cyrkowych podczas Cyrkopola