Muzikanty w koncercie „Historia muzyki”

Zapraszamy w sobotę 24 czerwca o godzinie 18:45

Miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej nr 98

Wstęp wolny

Opis wydarzenia:

Szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach trzech wędrownych muzykantów. Muzykantów,
którzy przy okazji prowadzenia swoistej audycji muzycznej przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego.

Wśród instrumentów goszczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, odrobinę podrasowane skrzypce i ukulele, ale także własnej konstrukcji: kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben (stopa) z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętów AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i techniki live loopingu.

„Historia muzyki” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię, udowadniając tym samym, że (przy odrobinie pomocy) z każdego wydobyć można drzemiącego w nim muzyka. W sposób zdecydowanie zabawny.

TRAILER 'Historii Muzyki’

O Artystach:

Autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.

Panowie mają we wspólnym dorobku sześć premier utrzymanych w konwencji teatru ulicznego, kilka widowisk site-specific oraz Grand Prix na festiwalu…piosenki kabaretowej. Jak dotąd Artyści doliczyli się 16 krajów, w których występowali razem oraz kolejnych kilkunastu, w których grali osobno.