Muzyczne filmy instruktażowe

W ramach projektu Domu Kultury w kapciach, we współpracy z prowadzącymi Laboratoria Twórcze w Famie zrealizowaliśmy szereg filmów instruktażowych o różnej tematyce. W tym wpisie znajdują się wszystkie muzyczne materiały wideo, zarówno instruktażowe, inspiracyjne i poradnikowe.

O projekcie

Dom Kultury w kapciach to pomysł na przeniesienie stacjonarnej działalności Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama do Internetu. Program działalności online obejmuje udostępnianie w portalach społecznościowych Famy filmów z zakresu edukacji
artystycznej i kulturalnej (m.in. lekcji gry na gitarze, śpiewu, plastycznych, tanecznych, krawieckich) przygotowywanych przez edukatorów, którzy prowadzili regularne stacjonarne zajęcia w centrum.

W ofercie znajdą się także kursy internetowe łączące profil kulturalny i wiedzę z zakresu nowych technologii – warsztaty tworzenia podcastów, vlogów, aplikacji mobilnych oraz budowy domowego studia nagrań.

Projekt ma na celu przygotowanie bezpłatnej oferty kulturalnej dla osób w różnym wieku, umożliwienie nieprzerwanego kontaktu z
odbiorcami centrum, utrzymanie ciągłości działań instytucji oraz wsparcie pracowników sektora kultury.

Autorzy filmów instruktażowych

Elżbieta Dębska

Aktorka, kompozytorka, piosenkarka, autorka tekstów. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała w Operze Wrocławskiej, z którą odbyła tournée po Włoszech, śpiewając opery Verdiego. Jako aktorka grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk i Krzysztof Zanussi. Można ją było także zobaczyć na scenach warszawskich teatrów. Regularnie gra koncerty. Przez wiele lat współpracowała ze znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym.

Paweł Lisiecki

Nauczyciel gry na gitarze w instytucjach kultury i szkołach, m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, Jazz Centrum w Opolu, szkole Music and More i Społecznym Ognisku Muzycznym Kompozytor w Kłodzku. Gitarzysta zespołów Anviled, Koi, Demifekt. Hobbystycznie zajmuję się miksem i masteringiem. Uzyskał certyfikat International Jazz Platform 2013. Jest również absolwentem studium Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Mateusz Witkowski

Pianista, basista i nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie dr Jakuba Stankiewicza, a także Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marcina Lutrosińskiego. Występował m.in. z TGD i Anitą Lipnicką. Na codzień współpracuje z zespołem Chilli Crew, Exodus 15, a także realizuje się jako producent.

Materiały wideo

Film w serwisie Youtube: utwór i teledysk przygotowany przez najmłodszą grupę Laboratorium Głosu, prowadzoną przez Elżbietę Dębską.
Film w serwisie Youtube: Elżbieta Dębska – aktorka, kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów opowiada o swojej pasji do muzyki.
Film w serwisie YouTube: druga odsłona opowieści Elżbiety Dębskiej o miłości do muzyki.
Film w serwisie YouTube: Paweł Lisiecki – prowadzący Laboratorium Gitary w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA uczy jak wykonać utwór Rotary „Lubiła tańczyć”.
Film w serwisie YouTube: Paweł Lisiecki – prowadzący Laboratorium Gitary w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA uczy jak wykonać utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”.
Film w serwisie YouTube: Paweł Lisiecki – prowadzący Laboratorium Gitary w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA uczy jak wykonać utwór Leonarda Cohena „Hallelujah”.
Film w serwisie YouTube: Elżbieta Dębska – prowadząca Laboratorium Głosu w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA śpiewa utwór Rotary „Lubiła tańczyć”.
Film w serwisie YouTube: Elżbieta Dębska – prowadząca Laboratorium Głosu w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA śpiewa utwór Leonarda Cohena „Halleluja”.
Film w serwisie YouTube: Mateusz Witkowski i nauka gry na pianinie utworu Rotary „Lubiła tańczyć”.
Film w serwisie YouTube: Mateusz Witkowski i nauka gry na pianinie utworu Leonarda Cohena „Halleluja”.
Logotypy_Ministerstwa_Kultury-i-Narodowego-Centrum-Kultury