Niezapominajki – feministyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Dziękujemy za zainteresowanie. Na wszystkie warsztaty mamy już zapisy.

Zapraszamy dzieci i młodzież – grupy zorganizowane pod opieką Nauczyciela

„Niezapominajki” to propozycja spotkań warsztatowych organizowanych 7 listopada w Światowym Dniu Feministek. Warsztaty są bezpłatne i skierowane są  do klas szkolnych szkół podstawowych. „Niezapominajki” stanowią część Festiwalu FEMINATYWA 2022.

NIE ZAPOMNIJ!

Poniedziałek 7 listopada, godzina 10.30, czas realizacji: 60 minut

Zapisy od 24 października: Katarzyna Kabat kkabat@biblioteka.wroc.pl

Warsztat literacko-rysunkowy „Wystarczy słowo, by zacząć zmianę” porusza zagadnienie znaczenia żeńskich końcówek w określaniu wybranych zawodów. „Feminatywy” używano w Polsce już 100 lat temu i warto z dziećmi na ten temat rozmawiać. Zapraszamy uczniów klas I-III SP.
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kabat/ CBK FAMA

O tym, jak to z krasnoludkami było…

Poniedziałek 7 listopada, godzina 9.00, czas realizacji: 80 minut

Zapisy od 24 października: Katarzyna Kabat kkabat@biblioteka.wroc.pl

Już ponad sto lat temu Maria Konopnicka ogłosiła drukiem, że „krasnoludki są na świecie”! O tym, jak wyglądały, czym się zajmowały  i jakie miały imiona oraz w jakim celu wyszły ze swojej podziemnej groty – porozmawiamy podczas spotkania. Poznacie też tajemnicę opisania życia krasnoludków przez polską pisarkę, która jako pierwsza spróbowała zrozumieć najmłodszych czytelników i wejść razem z nimi do świata ich wyobraźni. Po spotkaniu każdy zabierze ze sobą gromadkę kolorowych skrzatów!
Zapraszamy dzieci z klas III SP. Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.
Warsztaty prowadzi Aldona Mikucka/ historyczka sztuki, plastyczka, przewodniczka miejska po Wrocławiu i edukatorka muzealna (w Muzeum Pana Tadeusza prowadzi spotkania z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji”).

„Musiała przebrać się za chłopca, żeby studiować”

Poniedziałek 7 listopada, godzina 12.00, czas realizacji: 60 minut

Zapisy od 24 października: Katarzyna Kabat kkabat@biblioteka.wroc.pl

Warsztat literacko-plastyczny przybliżający historię Zofii Stryjeńskiej – słynnej polskiej plastyczki dwudziestolecia między wojennego, która w 1911 roku przebrana za chłopca – jako Tadeusz Grzymała – rozpoczęła studia malarskie w Monachium (w tym czasie do tamtejszej akademii nie przyjmowano kobiet). Zapraszamy młodzież z klas IV-V SP.
Warsztat prowadzi Katarzyna Kabat/ CBK FAMA