CBK FAMA - projekt inwestycyjny ESK 2016

jestecie tu u siebie

Mieszkańcy Psiego Pola! Centrum powstało z myślą o Was! Funkcjonujemy w oparciu o model partycypacyjny, angażując się w projekty i działania inicjowane przez placówki czy instytucje Psiego Pola, zwłaszcza te wchodzące w skład Partnerstwa Zawidawie. Działamy lokalnie i jesteśmy z tego dumni! Ważne są dla nas potrzeby mieszkańców, dlatego jesteśmy otwarci na Wasze prywatne inicjatywy.

Pamiętajcie, że zawsze chętnie wysłuchamy Waszych potrzeb, pomysłów i opinii – odwiedzajcie nas w biurze, piszcie lub dzwońcie. Chcemy, abyście czuli się u nas swobodnie, bezpiecznie i swojsko. Nie zamykamy się także na propozycje spoza Psiego Pola – jeśli chcielibyście podjąć z nami współpracę, wyślijcie nam swoją ofertę, a na pewno ją rozważymy.

cyrkowy dom kultury

Od początku swojej działalności, wspólnie z artystami skupionymi wokół Kolektywu KEJOS, rozwijamy teatralno-cyrkową koncepcję pod nazwą Centrum Nowego Cyrku, na którą składają się: warsztaty autorskie, rezydencje artystyczne oraz produkcje teatralno-cyrkowe.

Podsumowaniem naszej rocznej aktywności jest Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE, który na 3 dni zamienia podwórka i ulice Psiego Pola w sceny nowocyrkowych pokazów.

o nas

Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA to nowa placówka zlokalizowana na wrocławskim Psim Polu. Instytucja powstała w 2016 r. jako filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie dawnego kina Fama, od którego zaczerpnęliśmy nazwę, neon oraz częściowo kierunek programowy.


Famę widzimy wszechstronnie, ale strategicznymi filarami naszej działalności są kino, cyrk i literatura. Oferujemy szeroki wachlarz interdyscyplinarnych zajęć – laboratoriów, na które nabór trwa cały rok, oraz wydarzeń jednorazowych i cyklicznych.

NEWSLETTER CBK FAMA

CBK Fama na Facebooku       CBK Fama na Instagramie

Godziny otwarcia: 
Biblioteka - Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA:

Pon.: 10-19
Wt.: 10-19
Śr.: 12-16
Czw.: 10-19
Pt.: 10-19
Sob.: 10-15

Dział programowy (III p.) - godziny otwarcia:

Pon.:       10-18
Wt.:   10-18
Śr.:  12-18
Czw.:  10-18
Pt.:  10-18
Sob.:  nieczynne
Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com