Ozdabianie przedmiotów z elementami renowacji mebli

O zajęciach

Uczestnicy poznają różne techniki ozdabiania przedmiotów (malowanie, decoupage, transfer wydruku, postarzanie, pouring), a także podstawy renowacji mebli (usuwanie powłok, uzupełnianie ubytków, stylizacja). Zajmiemy się przedmiotami użytkowymi, takimi jak: drewniane szkatułki, pudełka, lustra, niewielkie meble: półeczki, taborety, stoliki. Będziemy ozdabiać drewnianą biżuterię, ramki na zdjęcia, doniczki, szafki na klucze, abażury, chusteczniki, torby płócienne i wiele, wiele innych. Nie raz sięgniemy po przedmioty pochodzące z recyklingu, jak butelki szklane, puszki, pudełka po butach, itp. Będziemy przerabiać stare rzeczy, w duchu less waste nadawać im drugie, piękne życie. Zajęcia przebiegają w swobodnej atmosferze, każdy pracuje w swoim tempie, można przynieść własne rzeczy do ozdobienia, przerobienia. W pracowni zawsze też znajdują się różnorodne przedmioty gotowe do tego, by się nimi zająć. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego przygotowania, ani zdolności plastycznych. Wystarczy chęć, aby uczynić swoje otoczenie piękniejszym!

O prowadzącej

Katarzyna Konarska – posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu warsztatów i zajęć artystycznych. W 2013 roku założyła Wszechpracownię, w ramach której prowadzi warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma podmiotami (m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dom Edyty Stein, Rewitalizacja Wrocławska, Centrum Kultury „Agora”, Wrocławski Klub „Formaty”, MOS w Wałbrzychu, Ośrodek Terapii Zajęciowej w Chojnowie). Przez kilka lat prowadziła pracownię decoupage’u i malowania na tkaninie w Młodzieżowym Domu Kultury „Fabryczna” we Wrocławiu. Z pasją ozdabia, przerabia i odnawia przedmioty, meble, drzwi, okna. Tworzy rzeczy na zamówienie, ozdobione przez nią przedmioty znajdują się w wielu domach na całym świecie. Maluje też obrazy, czasami sięga po glinę. Ukończyła podyplomowe studia „Plastyka, muzyka, wiedza o kulturze”, posiada uprawnienia pedagogiczne. Mieszka na Psim Polu. Jej prace można zobaczyć na stronie wszechpracownia.blogspot.com oraz facebook.com/Wszechpracownia.

Relacja z zajęć

Oficjalna strona Katarzyny Konarskiej

Oficjalna strona na Facebook’u

Klika prac w wykonaniu Katarzyny Konarskiej:

Pudełko ozdobione przez Katarzyną Konarską, na wieczku widać niebieskiego motyla.
Pudełko ozdobione przez Katarzyną Konarską, na wieczku widać niebieskiego motyla.
Skrzynka z szufladkami ozdobiona przez Katarzyną Konarską. Na froncie przegród widać zabytkowy budynek oraz niebo w żółtym kolorze.

Skrzynka z szufladkami ozdobiona przez Katarzyną Konarską. Na froncie przegród widać zabytkowy budynek oraz niebo w żółtym kolorze.

Informacje szczegółowe

Wtorki, godz. 18.00-20:00

  • dla młodzieży od 15 lat i osób dorosłych,
  • czas trwania zajęć: 120 minut, zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu,
  • cena: 160 zł/miesiąc,
  • sala zajęciowa: Laboratorium Sztuki, 3p.

Jak się zapisać?

Pełną informację o zapisach znajdą Państwo na początku strony Laboratoria Twórcze.