Ozdabianie przedmiotów z elementami renowacji mebli

Start zajęć w 2023 roku 17 stycznia.

Uczestnicy poznają różne techniki ozdabiania przedmiotów (malowanie, decoupage, transfer wydruku, postarzanie, pouring), a także podstawy renowacji mebli (usuwanie powłok, uzupełnianie ubytków, stylizacja). Zajmiemy się przedmiotami użytkowymi, takimi jak: drewniane szkatułki, pudełka, lustra, niewielkie meble: półeczki, taborety, stoliki. Będziemy ozdabiać drewnianą biżuterię, ramki na zdjęcia, doniczki, szafki na klucze, abażury, chusteczniki, torby płócienne i wiele, wiele innych. Nie raz sięgniemy po przedmioty pochodzące z recyklingu, jak butelki szklane, puszki, pudełka po butach, itp. Będziemy przerabiać stare rzeczy, w duchu less waste nadawać im drugie, piękne życie.
Zajęcia przebiegają w swobodnej atmosferze, każdy pracuje w swoim tempie, można przynieść własne rzeczy do ozdobienia, przerobienia. W pracowni zawsze też znajdują się różnorodne przedmioty gotowe do tego, by się nimi zająć.

Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego przygotowania, ani zdolności plastycznych. Wystarczy chęć, aby uczynić swoje otoczenie piękniejszym!

Szczegóły zajęć:
Dla młodzieży od 15 lat i osób dorosłych.
Wtorek godz. 18.00-19.30
Czas trwania: 90 minut.
Zajęcia raz w tygodniu
Cena: 120 zł/miesiąc
Sala zajęciowa: Laboratorium Sztuki, 3p.

Prowadząca: Katarzyna Konarska
Posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu warsztatów i zajęć artystycznych. W 2013 roku założyła Wszechpracownię, w ramach której prowadzi warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma podmiotami (m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dom Edyty Stein, Rewitalizacja Wrocławska, Centrum Kultury „Agora”, Wrocławski Klub „Formaty”, MOS w Wałbrzychu, Ośrodek Terapii Zajęciowej w Chojnowie).

Przez kilka lat prowadziła pracownię decoupage’u i malowania na tkaninie w Młodzieżowym Domu Kultury „Fabryczna” we Wrocławiu. Z pasją ozdabia, przerabia i odnawia przedmioty, meble, drzwi, okna. Tworzy rzeczy na zamówienie, ozdobione przez nią przedmioty znajdują się w wielu domach na całym świecie. Maluje też obrazy, czasami sięga po glinę. Ukończyła podyplomowe studia „Plastyka, muzyka, wiedza o kulturze”, posiada uprawnienia pedagogiczne. Mieszka na Psim Polu. Jej prace można zobaczyć na stronie wszechpracownia.blogspot.com oraz facebook.com/Wszechpracownia.

Wszechpracownia.blogspot.com
Facebook.com/Wszechpracownia
Klika prac w wykonaniu Katarzyny Konarskiej:

Pudełko ozdobione przez Katarzyną Konarską, na wieczku widać niebieskiego motyla.

Skrzynka z szufladkami ozdobiona przez Katarzyną Konarską. Na froncie przegród widać zabytkowy budynek oraz niebo w żółtym kolorze.