pieśń pustki – wystawa i wernisaż

Wsłuchujemy się w pustki, docieramy do herstorii i queerstorii przodkiń. Zapraszamy na wernisaż podczas Festiwalu Feminatywa 11 listopada o godzinie 15:00 w Famie.

Nie przyniesiemy Wam wiedzy przywileju.

Przyniesiemy Wam pieśni, które szepcze nam wiatr, gdy stoimy na wzgórzu (patrząc na wycięty las) i melodię księżyca (wyłaniającego się ze smogowej mgły) i (umierającego cicho) strumienia. 

Przyniesiemy Wam opowieści, które piszą się pod niewyspanymi powiekami, wstającymi na poranną zmianę, które przychodzą gdy myjemy gary trzydziestą minutę, które wkradają się kiedy boimy się wracać się nocą same_i do miejsca, które nazywamy domem (a jest tylko kolejnym mieszkaniem wynajętym za chore pieniądze w chorym już zupełnie świecie). 

Przyniesiemy Wam baśnie z marginesu; zdegradowane, porzucone, wyparte.

Kolektyw Matriotki powstał w 2022 roku we Wrocławiu. Zajmuje się organizacją wystaw w nurcie sight-specific, tworząc przestrzenie sakralne angażujące widza i wszystkie jego zmysły. Podejmuje tematy społeczne, próbując tworzyć nowe jakości szacunku do przeszłości, troski o przyszłość i uważności na teraz. Działa na przełomie sztuki, nauki i duchowości.

Do oglądania wystawy zapraszamy od 4 listopada.

DATA WYDARZENIA: 11.11.2023

GODZINA: 15:00

ADRES:
CBK FAMA – Filia nr 11
ul. Bolesława Krzywoustego 286