Sami Swoi – 3. urodziny Famy

Zapraszamy do wspólnej urodzinowej zabawy!

Jak co roku zapytamy jaki jest Wasz wymarzony Dom Kultury i jakie miejsce chcielibyście odwiedzać, gdybyście mogli je stworzyć od podstaw. Poprosimy, byście przyjrzeli się swoim potrzebom, marzeniom (nawet tym szalonym) i pomysłom, które być może trzeba będzie odkopać spod ważniejszych, codziennych spraw. FAMA to przede wszystkim Wy – nasi przyjaciele, znajomi i okazyjni użytkownicy. Podczas świętowania kolejnej rocznicy powstania naszego Domu Kultury, jak zwykle oddamy Wam głos.

Sąsiedzie, prosimy na słówko! 

Przyjaciele, stali bywalcy i okazyjni użytkownicy, prosimy na słówko! Dajcie nam swój głos i wyraźcie co o nas sądzicie. Chcemy to wiedzieć, bo FAMA to miejsce dla Was. Bez Was tylko wiatr hula po piętrach hula. Podzielcie się z nami swoimi pomysłami (nawet szalonymi), marzeniami i potrzebami, żebyśmy mogli robić lepiej, to co robimy, a Wy mogli przychodzić do swojego ulubionego Domu Kultury na Psiaku.

 15.11 | godz. 18:00

 wstęp bezpłatny 

 czas trwania: 18:00-20:00

 obowiązują zapisy 

Muzyczne Piekło 

Gwoździem programu tego wieczoru będzie premiera filmu Muzyczne Piekło, który powstał dzięki Waszym sugestiom, przedstawionym podczas ewaluacji w 2017 roku, kiedy obchodziliśmy nasze pierwsze urodziny. Opowiedziliście nam o scenie muzycznej Psiego Pola, która prężnie działała w latach 80. i 90. W ramach warsztatów filmowych grupa złożona z filmowców-amatorów stworzyła dokument o punkowych i metalowych zespołach muzycznych z tych lat. W tym roku projekt się urzeczywistnił, a jego efekty z przyjemnością zaprezentujemy Wam podczas Samych Swoich. Warsztaty poprowadził Kuba Gryzowski (filmowiec, koordynator Klubu Realizatorów Filmowych działającego przy ODA Firlej), który jest także odpowiedzialny za ostateczny kształt filmu.

Obejrzyjcie trailer filmu – Zobaczcie czego możecie się spodziewać.

Koncert Kultury Upadłej 

Po seansie zaprosimy Was na koncert Kultury Upadłej, która oprócz swoich kawałków wykona covery zespołów z psiepolskiej sceny, by Muzyczne Piekło zapłonęło raz jeszcze! Mamy nadzieję, że zostaniecie po koncercie na sąsiedzkie rozmowy w kuluarach. Jeśli chcecie coś nam powiedzieć, odwagi! Jesteśmy gotowi na szczerą rozmowę, konstruktywną krytykę i wspólną pracę nad koncepcją miejsca.

Kultura Upadła

Projekt muzyczny zawieszony między Wrocławiem, a Oleśnicą, powstały w 2010 z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka.
Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, dlatego skład został poszerzony o sekcję rytmiczną, dodatkowy wokal i klawiszowca. Przechodząc (równierz aktualnie) szereg eksperymentów muzyczno-stylistycznych zespół ewoluował do składu kwartetu. Niełatwo okreslić Kulturę Upadłą mianem zespołu jedengo gatunku, w jego twórczości można usłyszeć rock’n’roll, punkrock, rap, czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Brzmieniowo zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu i syntezatorów, energetyczne riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość. Oprócz zagranych wielu koncertów w Polsce i za granicą zespół wystąpił również w sztuce pt. „Radio Armageddon” Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Skład:

Jakub „Melon” Jankowiak (wokal),
Tomasz „Le Buraque” Rak (gitara, klawisze, wokal),
Tomasz „Toman” Król (bas),
Igor „Little Lion” Lewek (perkusja)
Dotychczasowy dorobek: Śmiercionośny Kindżał (2010), Dżoanakrupa (2013), Kultura Upadła (2013), Bingo Śmierci (2019)

zdjęcie zespołu Kultura Upadła zdjęcie zespołu Kultura Upadła