Spektakl JesteśMY dla szkół

Prezentacja teatralna Jesteś MY. Homo Narrans

Spektakl edukacyjno-artystycznego projektu, który umożliwił młodym ludziom spotkanie się i porozmawianie o ważnych tematach, związanych z tożsamością, tolerancją, przynależnością, obcością oraz mechanizmami powstawania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Przez kilkanaście tygodni uczestnicy pochodzący z różnych stron świata (Albania, Gruzja, Iran, Kolumbia, Meksyk, Niemcy, Polska, Turcja, Ukraina, Włochy), a także będący wróżnym wieku (od dzieci po dorosłych), spotykali się co czwartek w EkoCentrum, aby wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Efektem cotygodniowych spotkań jest spektakl opowiadający o historii pewnego miasta i jego mieszkańców. Miasta jedynego w swoim rodzaju i zarazem będącego jak tysiące innych miast, zamieszkiwanego przez wyjątkowych mieszkańców, ale równocześnie będących tacy sami jak my.

 4.12. | godz. 10:00 oraz godz. 12:00 (spektakl będzie prezentowany dwukrotnie)

 czas trwania spektaklu: 70 min 

 zapisy: karolina@fama.wroc.pl

O spektaklu:

Budowanie wspólnoty to niekończąca się opowieść, a jej pierwszym rozdziałem jest wędrówka w głąb własnej tożsamości. Według Carla Gustava Junga wszystko, co irytuje nas w innych, może nas zaprowadzić do zrozumienia samych siebie. Lepiej rozumiejąc siebie, otwieramy się na innych. W naszym wspólnym domu pojawia się szansa na tak bardzo potrzebny nam dialog.

Zapraszamy do wysłuchania ich historii. Historii, które wydarzają się dookoła nas, ale zdajemy się ich nie zauważać.

Uczestnicy:

Radogost Borowski, Klea Bregu, Samuel Daza Silva, Laura Sofia Daza Silva, Svetlana Demurchev, Romina Ghasemizadeh, Kacper Kruk , Julia Mielcarek, Zosia Mielcarek, Amir Naghavi, Parsa Nazeri, Mateusz Ostajewski, Marharyta Pankiv, Marta Piekarska, Erfan Rahbari, Linda Romy Hueetlin, Hazal Elif Sari, Joaquin Snefru, Agata Tarasewicz, Bruno Warchałowski, Kamil Wasiela.

Grupa produkcyjna:

Żytomir Borowski, Emin Koyuncuoglu, Maciej Mądry, Serafina Milushi, Matin Nikookar, Artur Nitribitt, Sara Ramezani, Sofia Russo, Farshad Fozouni, Anousheh Salmanpour.
Prowadzący warsztaty : Roxana Mehrafzoun, Agata Mazurkiewicz, Aneta Osuch, Arkadiusz Wierzba.

Spektakl jest częścią projektu “Jeden Świat” TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA I DIALOG WARTOŚCIĄ LOKALNEJ WSPÓLNOTY WROCŁAWIAN współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl
Organizator: Fundacja EkoRozwoju
Partnerzy: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Fundacja Ladder Team, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, FAMA Centrum Kulturalno-Biblioteczne, Wielokultury Wrocław.

zdjęcie zespołu spektaklu My jesteśmy