Spotkanie autorskie z Adamem Kopackim

Promujemy młodych wrocławskich pisarzy

Zapraszamy na spotkanie autorskie i rozmowę z Adamem Kopackim w sobotę, 11 maja o godzinie 15:00 na sali widowiskowej CBK FAMA. Wstęp jest wolny, nie ma potrzeby zapisywania się wcześniej. Wydarzenie dla osób 18+

O autorze

Adam Kopacki jest z wykształcenia etnolingwistą, pasjonatem języków obcych i fanem planszówek. Autorem powieści „Życie za bestseller”, „Liturgia Krwi” oraz „Witamy w piekle”, laureat konkursu literackiego Wyborczej oraz Netflixa, a także twórca instagramowej serii „opowiADAM”, czyli krótkich, trzymających w napięciu opowiadań. Akcja jego dotychczasowych powieści dzieje się we Wrocławiu. Najwięcej czasu poświęca na tworzenie bohaterów literackich, bo uważa, że to właśnie oni niosą historię. W każdej książce umieszcza intrygę, aby jak najbardziej zaangażować osoby czytające i zapewnić niezapomniane wrażenia.

Książki

  • „Życie za bestseller” (kryminał) –mroczna strona społeczności literackiej Kiedy Odra wypluwa kolejne zwłoki, wrocławska policja szybko oświadcza, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginął młody pisarz. Tylko jego mama jest przekonana, że dokonano zabójstwa, ale nikt jej nie wierzy. Ostatnią nadzieją okazuje się Iga Mróz – przyjaciółka autora z dzieciństwa. Iga ma wiele do udowodnienia sobie i innym.
    Kilka lat temu policja odrzuciła jej kandydaturę, z czym nadal nie może się pogodzić. Przyjmuje detektywistyczne wyzwanie i wkracza w społeczność literacką. Autorzy, bookstagramerzy, wydawcy, redaktorzy, bibliotekarze – tu każdy jest podejrzany. Czy Iga sprosta zadaniu, zanim ucierpi kolejna osoba? Jakie tajemnice branży wydawniczej odkryje podczas śledztwa?
  • „Witamy w piekle” (thriller społeczny) – walka milenialsów z korpoświatem i demonami przeszłości Czwórka trzydziestolatków poznaje się w międzynarodowej korporacji Hello, gdzie królują mobbing i wyścig szczurów. Czy tego właśnie boją się najbardziej? Zupełnie nie. Największe niebezpieczeństwo czeka na nich w rodzinnych domach. Toksyczny partner, manipulujący rodzice i wewnętrzny krytyk doprowadzają do ucieczki w uzależnienia. Podczas imprezy firmowej dochodzi do wypadku. Co zrobią bohaterowie? Jak zareagują w obliczu zagrożenia? Czy to doświadczenie czegoś ich nauczy? To szczera i brutalna opowieść o tym, że zło jest bliżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać.
  • „Liturgia Krwi” (thriller) – pełna napięcia historia o zakończeniu, którego nikt nie przewidzi Ernest Ostrowski odzyskuje przytomność w ciemnej jaskini. Nagi, związany i zakneblowany nie może obronić się przed porywaczką, więc pada ofiarą serii rytuałów. Krwawe obrządki są równie bolesne, co wspomnienie ultimatum, które kilka dni wcześniej postawiła mu była żona: albo spełni jej niemoralne żądania, albo na zawsze straci ośmioletnią córkę. Czas ucieka, więc Ernest postanawia, że zrobi wszystko, aby uratować ukochaną Amelię. Czy szukając wyjścia z pułapki, dowie się, kto i dlaczego go porwał? Na pewno nie cofnie się przed niczym?.
Mężczyzna w czarnym płaszczu
Autor książek Adam Kopacki