Szkoła TikToka

Wracamy po długiej przerwie z propozycją z zakresu nowoczesnej edukacji kulturalnej – Akademią Nowych Mediów. W jej ramach przeprowadzimy szkolenia z:

  • TikToka
  • Video marketingu – tworzę i publikuję
  • Digital storytellingu – opowieści mają moc

O warsztatach Szkoła TikToka

Cykl warsztatów rozpoczniemy Szkołą TikToka – programem dedykowanym dwóm grupom: młodzieży (w wieku 13-17 lat) oraz dorosłym (18+). Korzystasz z TikToka, ale chcesz poznać tricki, nowe narzędzia czy sposoby kreacji? A może masz 30 lat, nie rozumiesz o co chodzi z tą platformą i jak Twoja córka może oglądać te filmiki godzinami? Albo wykorzystać go do celów biznesowych, słysząc o spektakularnych zasięgach, które generują popularne materiały? Zapisz się na bezpłatne warsztaty, dzięki którym zrozumiesz jak działa ta platforma oraz zostaniesz wyposażony/-a w wiedzę i narzędzia, by stać się jego aktywnym/-ą twórcą/-czynią.

  • Zapisy: przez formularz poniżej
  • Kontakt: Daria: daria@fama.wroc.pl
  • Każdy uczestnik i uczestniczka będą zobowiązani do wypełnienia i przesłania w formie skanu deklaracji uczestnictwa.

Kurs odbędzie się w formie zdalnej. Terminy spotkań online:

Grupa 1 – wiek 13-17

  • 6.03.2021, godz. 10:00-11:30
  • 13.03.2021, godz. 10:00-11:30
  • 20.03.2021, godz. 10:00-11:30
  • 27.03.2021, godz. 10:00-11:30

Grupa 2 – wiek 18+

  • 6.03.2021, godz. 12:00-13:30
  • 13.03.2021, godz. 12:00-13:30
  • 20.03.2021, godz. 12:00-13:30
  • 27.03.2021, godz. 12:00-13:30

Osoby zainteresowane zapisaniem się do drugiej grupy na listę rezerwową, prosimy o kontakt mailowy z Darią: daria@fama.wroc.pl

Program:

Program będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna – szanse, zagrożenia i wyzwania

W ramach pierwszej części zajęć, prowadzący omówi wystąpienia przed kamerą, wspólnie sprawdzimy jak uczestnicy czują się nagrywając siebie i nauczymy się robić to w sposób naturalny. Porozmawiamy także o tym, jak działają platformy mediów społecznościowych. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę oraz co powinniśmy wiedzieć przed otworzeniem aplikacji. Zastanowimy się wspólnie nad szansami, jakie daje TikTok, na kogo uważać i jak stworzyć tam społeczność świetnie się przy tym bawiąc.

Elementy, którymi się zajmiemy to: dźwięk, tekst, obraz, uwaga, scenariusz, levele i bajery.

Część praktyczna – narzędzia TikToka w praktyce

W drugiej części poznamy podstawy tworzenia na TikToku oraz dowiemy się co warto nagrywać. Poznamy metody i narzędzia do nagrywania muzyki i dźwięku. Dowiemy się w jaki sposób zarządzać swoim profilem, jak nie siedzieć za długo na TikToku oraz jak radzić sobie z hejtem. Poznamy sposoby tworzenia efektów, robienia live’ów, a także jakie panują trendy na TikToku. Prowadzący podzieli się z nami także poradami skąd czerpać inspiracje.

Elementy, którymi się zajmiemy to: tablica TikToka, podstawy tworzenia, edycja i nagrywanie dźwięków, postprodukcja, zarządzanie profilem, wstęp do tworzenia efektów, trendy, jak radzić sobie z hejtem, co zrobić, by mój film stał się viralem, analityka TikToka oraz komunikacja z fanami.

Prowadzący: Maksymilian Witkowski – montażysta, TikToker, YouTuber

Zdjęcie mężczyzny podczas nagrywania koncertu.

Kanał Maksymiliana Witkowskiego na YouTube: @Wujek Maks

Maksymilian Witkowski na TikToku: @Wujek Maks

Maksymilian Witkowski na Instagramie: @maksemiljan

Tworzenie treści do Internetu zaczął na emigracji, gdzie tworzył autorskie audycje w radiu internetowym www.nocneradio.pl, później skupiając się na swoim kanale i popełniając wszystkie błędy początkującego kreatora zaczął dzielić się swoim doświadczeniem na swoich mediach społecznościowych. Chcąc ulepszyć swoje treści zatrudnił się przy pomocy polskiego kanału amerykańskiego biznesmena i influencera: Gary Vee @garyveepolish jako menadżer społeczności.

Tam nauczył się komunikowania z fanami, jak produkować materiały wideo, edytować zdjęcia i grafiki. W międzyczasie odkrył TikToka. Od tego czasu starał się odpowiedzieć na pytanie co w nim jest i dlaczego jest inny niż pozostałe media. Zagłębił się w psychologię oraz sprawy techniczne i do dziś jest ekspertem Tiktoka. Posiada swój autorski kurs tik toka i gromadzi kursantów z całej Polski. Jego kursanci zaciekawieni zajawają się TikTokiem i jego możliwościami oraz osiągają zamierzone cele gromadząc rzeszę zainteresowanych obserwatorów. Obecnie prowadzi szkolenia z TikToka oraz firmę, gdzie montuje filmy dla biznesu, youtuberów oraz opiekuje się mediami społecznościowymi klientów.

Jeśli spotkania stacjonarne nie będą możliwe do zrealizowania, szkolenia odbędą się na platformie Zoom.

Jak zarejestrować się na platformie Zoom

Film w serwisie YouTube: instruktaż jak zarejestrować się na platformie Zoom.