Wszystkie kwiatki moich babek – wystawa

Wystawa prac malarskich Mai Wilman

Zima jeszcze trwa. Na wieszaku wiszą puchowe kurtki, a za oknem widać szare, zachmurzone niebo, przez które ledwo co przebija się słońce. Deszcz co chwilę moczy nasze ubrania, od przemokniętych trzewików aż po czubek głowy. 

Ale marzec to miesiąc transformacji. Gdy na gałęziach drzew powolutku pojawią się zielone pąki, a trawa stanie się bardziej jaskrawa, kolejny raz przekonamy się, że nic nie trwa wiecznie. W końcu pożegnamy mokre smutki, a w naszych sercach ponownie zakwitnie wiosna. Wsłuchaj się w coraz to głośniejszy śpiew ptaków i pomyśl o cieple, które niedługo powróci.

Zapraszamy na wystawę Mai Wilman, która zaprezentuje swoje prace nawiązujące do natury i wspomnień. 

Maja Wilman

Studiuje malarstwo na III roku w Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W malarstwie porusza tematy, które pochłaniają ją na co dzień, szczególnie te skupiające się na zagadnieniu własnej tożsamości i doświadczenia bycia kobietą, córką, siostrą. Odwołuje się do dzieciństwa, tych wczesnych lat, które ją ukształtowały i warunkują to, jak zachowuje się teraz. 

Artystka mówi:

„Mam kilka wspomnień z dzieciństwa, kiedy babcia parzyła mi herbatę z gałęzi dzikiej róży albo uderzała brzozowymi gałęziami po nowo wybudowanym domu, żeby wypędzić dusze zmarłych”

Finisaż i spotkanie z autorką

Zapraszamy na finisaż i spotkanie autorskie w czwartek 28 marca o godzinie 18:00.

Wystawa potrwa do 31 marca.