Za 7 górami za 7 lasami – baśnie z 7 stron świata

Zapraszamy w niedzielę 25 czerwca o godzinie 15:30

Miejsce: CBK FAMA, Taras na trzecim piętrze

Wstęp: bezpłatny

Opis wydarzenia

Lubicie bajki ze szczęśliwym zakończeniem? Czy takie, które przyprawiają Was o dreszcze? A może wolicie historie o niezwykłych przygodach lub fantastycznych stworach?

Świetnie się składa, bo znajdziecie u nas i takie, i takie.

Zapraszamy na spotkanie z baśniami z różnych zakątków świata. Wyruszymy w podróż w poszukiwaniu magicznego Żar-ptaka, stoczymy bitwę ze największym ze smoków – Strachotą, poznamy marzenia małego meksykańskiego żółwia tęsknoty zakochanego Leszego. Opowieści pełne piękna, magii, humoru, czasem troszkę smutne, a czasem troszkę straszne, ale zazwyczaj jednak wesołe, zaprezentują: Roskana Pietruczanis – bajanie i Katarzyna Płocinska – ilustracja muzyczna. 

O Artystkach:

Roksana Pietruczanis z wykształcenia filolożka i kulturoznawczyni, z zamiłowania pasjonatka tanga argentyńskiego i Tatr Wysokich, z powołania bajarka i tkaczka opowieści.  Zawodowo zajmuje się organizowaniem wydarzeń kulturalnych – koncerty, wystawy, warsztaty, performance, Festiwale Filmowe.  Jak często bywa, zupełnie przypadkowo zaczęła przygodę w świecie opowieści, która pochłonęła ją całkowicie. Inspiracji do opowieści czerpie z mitologii słowiańskiej, demonologii oraz wierzeń ludowych. Fascynuje się folklorem wschodniosłowiańskim oraz mrocznymi, pełnymi grozy historiami. Opowiada głównie dla osób dorosłych, bowiem łączy żartobliwe historie z mrocznymi elementami.

Katarzyna Płocińska animatorka, opowiadaczka, edukatorka, instruktorka zajęć dodatkowych dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z różnymi opowiadaczami ilustrując na żywo baśnie dźwiękami ciekawych instrumentów. Rozwija kreatywność i ekspresję uczestników zajęć Act and Play (dramy i improwizacji) oraz umuzykalnia maluchy na tzw. zajęciach gordonowskich. Prowadziła warsztaty m.in. o tematyce warszawskiej, o ludowych drzeworytach, roślinach i ziołach w kulturze tradycyjnej oraz o dźwiękach w naturze. Kolekcjonuje instrumenty, układa kompozycje z liści, tańczy oberka i chętnie fotografuje świat z nieoczywistych punktów widzenia.

Kolorowo ubrana kobieta na scenie z finezyjnym nakryciem głowy.
Roksana Pietruczanis
Artystka trzymająca w dłoniach kolisty przedmiot.
Katarzyna Płocińska