Zima z nauką 2020

Jak co roku zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na alternatywne zajęcia z zakresu edukacji kulturalnej. Ferie zimowe spędzane w mieście nie muszą być nudne!

Szczegóły udziału

Ikona Termin i godziny zajęć: 10-14.02. | godz. 10:00-15:00

Ikona Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Ikona Koszt udziału wynosi 200 zł za jedną osobę

Ikona Zapisy będą prowadzone od 2 stycznia 2020 drogą e-mailową. Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: daria@fama.wroc.pl

Opis zajęć

Podczas półkolonijnych zajęć poszukamy w sobie Małych Konstruktorów i przekonamy się, że każdy z nas może tworzyć, budować i konstruować. W programie znajdą się także edukacyjne pokazy filmowe, warsztaty plastyczne i ruchowe. Opiekę podczas zajęć zapewnią wykwalifikowani wychowawcy, a warsztaty i animacje poprowadzą doświadczeni edukatorzy.

Do współpracy zaprosiliśmy intruktorów Roboklocków, którzy poprowadzą 3 warsztaty w trakcie półkolonii. Uczestnicy będą bawić się klockami Lego Mindstorms i przy ich pomocy budować własne konstrukcje, zawierające rozwiązania mechaniczne, takie jak przekładnie i dźwignie

Czego uczą Roboklocki?

  • pobudzają myślenie przestrzenne i konstruktorskie,
  • rozwijają umiejętności matematyczne,
  • zaszczepiają pasję do fizyki,
  • poprawiają koncentrację.
  • kształtują wytrwałość i cierpliwość w dążeniu do celu,
  • uczą pracy zespołowej,
  • są doskonałe dla dzieci z problemami w lateralizacji, dysleksją, dyskalkulią, a także niechęcią do przedmiotów ścisłych

Na wycieczkę wybierzemy się do Centrum Edukacyjnego Wrocławskiego Parku Technologicznego, gdzie pod czujnym okiem instruktorów przeprowadzimy eksperymenty z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów i środków laboratoryjnym, samodzielnie stworzymy kolorowy śnieg, dowiemy się z czego powstaje piankolina i własnoręcznie ją zrobimy!


Informacje organizacyjne

Dziecko uznaje się za uczestnika w momencie dopełnienia formalności przez jego rodzica/opiekuna, tj.: po złożeniu podpisanej karty zgłoszenia w biurze CBK FAMA, przy ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław, uiszczeniu opłaty za udział w programie oraz przedstawieniu dowodu ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dzieciom zapewniony zostanie jeden ciepły posiłek.

Koszt udziału w programie edukacyjnym Lato ze Sztuką to 200,00 zł brutto. Płatności za udział w zajęciach dokonać należy przelewem na rachunek Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, nr 28 1020 5226 0000 6202 0416 0776 lub gotówką w biurze CBK FAMA. W tytule przelewu należy podać nazwę programu: Lato ze Sztuką, imię i nazwisko uczestnika, którego dotyczy opłata, wiek uczestnika oraz tel. i e-mail opiekuna (np. Zima z nauką, Antek Kowalski, 9 lat, tel.: 607 777 777, mamaantka@mail.pl).