6. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Zapraszamy na nowocyrkowe święto, które w tym roku odbędzie się już 23, 24 i 25 czerwca. To już szósta edycja naszego międzynarodowego festiwalu, który odbywa się w ramach Święta Wrocławia na Psim Polu!

Czym jest Cyrkopole?

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to wydarzenie, które odbywa się raz w roku i stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej (cyrk bez zwierząt) z Europy Środkowo-Wschodniej. Cyrkopole jest również spotkaniem z sąsiadem, podwórkową przygodą i zachwytem nad wielką sztuką nowocyrkową, której będzie można doświadczyć tuż za rogiem swojego osiedlowego sklepu.

Czego spodziewać się w szóstej edycji?

W 2023 roku czekają nas spektakle, pokazy uliczne i ogniowe, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia! Zobaczymy m.in.: spektakl iluzjonistyczny „The Trick” – laureata Grand-Prix Incydentu Polskiego; zwycięzcę Konkursu Buskerskiego na Carnavalu Sztukmistrzów 2022 – artystę ulicznego Krzysztofa Kostrę; w świat baśni i opowieści zabierze nas opowiadaczka Roksana Pietruczanis; swój najnowszy spektakl o trudach rodzicielstwa pt. ‘Cii..’ zaprezentuje Tomasz Piotrowski. Nowością na otwarcie festiwalu będzie Cyrkowe Vairete przygotowane we współpracy z Kolektywem Performatywnym oraz Fire Show Battle „Dwa Ognie” w 'Prosto z Mostu Beach Bar’ . Dodatkowo zaprosimy was na finał polsko-ukraińskiego projektu Kejos Cyrk Bez Granic i niesamowitą przygodę z międzynarodowym przedsięwzięciem Gender Matters realizowanym przez ekipę z 4 struktur i z 3 krajów : Sciarra Projetti, Testo Metaphora, cie Duanama i Bus Theater

Coś dla najmłodszych

Małoletni uczestnicy Cyrkopola pod opieką rodziców i animatorów będą mieli okazję pobawić się niezwykłymi zabawkami cyrkowymi, wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach lalkarskich i akrobatycznych odbywających się w ramach Cyrkowego Placu Zabaw. W programie znajdzie się m.in. nauka żonglowania; piłkami, diabolo, obręczami, maczugami oraz flowerstick. Warsztat hula-hop z Martą Mądry. Zabawy plastyczne z Kasią Bury, autorką zajęć „Tekturowo” i Kasią Religą z pracowni „Emejzing”. Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach lalkarskich prowadzonych przez Grażynę Wielgus, a odważni będą mogli spróbować zabaw z Klaunem Hubertem!


Budynek CBK Fama podczas Cyrkopola. Widać wielu ludzi i flagę festiwalową.
Wiele wydarzeń Cyrkopola odbędzie się przy budynku CBK Fama / Fot. J.Wypych

Ludzie podziwiają akrobatę podczas wykonywania ewolucji w powietrzu.
Wybierając się na Cyrkopole można spodziewać się akrobatyki na wysokim poziomie / Fot. J.Wypych
Młode dziewczyny trenują akrobatykę w sali CBK Fama.
Cyrkopole to szansa na zobaczenie w akcji również młodych talentów z Psiego Pola / Fot. J.Wypych
Liczba publiczność oklaskuje występ.
Cyrkopole to prawdziwe, sąsiedzkie, nowocyrkowe święto dzielnicy Psie Pole / Fot. J.Wypych


Wstęp na wszystkie zabawy, warsztaty i show będzie bezpłatny. Poszczególne spektakle będą biletowane – więcej szczegółów niebawem.