Informacja dla czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oferuje bezpłatny dostęp do LEGIMI – to 60 000 ebooków i audiobooków – klasyka, bestsellery i nowości – do czytania i słuchania!

 Zapraszamy od piątku 20.03.2020 r.

Wystarczy wysłać e-mail podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu pod specjalny adres: legimi@biblioteka.wroc.pl

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

 Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka/audiobooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym powstałych przed 01.03.2020 r.

 W jaki sposób mogę otrzymać kod dostępu do platformy Legimi?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy wysłać e-mail na adres legimi@biblioteka.wroc.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

 Ile kodów dostępu można otrzymać?

Każdy Czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Legimi.

 W jaki sposób następuje aktywacja kodu?

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/mbp_wroclaw/

 Jaka jest ważność kodu dostępowego?

Każdy wydany kod jest ważny 90 dni od daty aktywacji. Po upływie tego okresu należy skontaktować się z biblioteką, by uzyskać następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

 Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone pozycje?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

 Czy mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

 Czy muszę być online, by czytać ebooki/słuchać audiobooków?

Po pobraniu książki/ dokumentu dźwiękowego można korzystać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Legimi www