Japoński

O zajęciach

Nauka wczesnoszkolna i przedszkolna

Nauka języków obcych wpływa pozytywnie oraz korzystnie na rozwój dziecka. Przyswajanie podstaw gramatycznych rozwija umiejętności umysłowe, poprawia zdolność uczenia się, koncentracji oraz zapamiętywania. Ponad to unikatowość, jaką jest nauka języka japońskiego, poszerza niezwykle horyzonty maluchów. Główny nacisk stawiam na kształcenie poprzez zabawę!

Nauka młodzieży i dorosłych

Nauczanie zarówno młodzieży, jak i dorosłych, przebiega w podobnym stylu, a poziom i tempo nauczania dostosowuję do wieku i możliwości grupy. Ponadto zajęcia w małych grupach mają pozytywny wpływ na nauczanie języka. Nawzajem możemy się wspierać, pomagać i tłumaczyć niezrozumiałe treści. Podczas zajęć stawiam na konwersacje. Uważam, że rozmowy pomiędzy kursantami są bardzo ważne.

Dlaczego język japoński?

Z roku na rok można zaobserwować wzrost zainteresowania kulturą i językiem japońskim. Coraz więcej ludzi planujących udać się do Japonii. Chce chociaż w podstawowym stopniu poznać język, aby czuć się pewniej będąc na miejscu. Coraz więcej firm japońskich zaczyna pojawiać się w Polsce, więc znajomość języka i kultury może pomóc nawiązać odpowiednie stosunki międzykulturowe. Dodatkowo wśród Japończyków jest mile widziane, gdy ktoś spoza Japonii mówi w ich języku.

Czy język japoński jest trudny?

To bardzo trudne pytanie. Z jednej strony mamy język, który jest zupełnie odmienny od europejskich, a co za tym idzie gramatyka i wymowa bardzo się różnią. Z drugiej zaś gramatyka ta jest bardzo „logiczna”, a wytłumaczona w odpowiedni sposób staje się niezwykle przystępna. Wielu moich uczniów na początku swojej znajomości z językiem obawiała się pisma, bo jest ono tak odmienne od tego, które używamy. Jednak i na to znalazłem przystępny sposób wykorzystując mój autorski podręcznik.

Czego będziemy się uczyć?

Dzieci w grupie przedszkolnej (4-6 lat), poznają język i kulturę przede wszystkim poprzez zabawę. Nauka będzie opierać się głównie na poznawaniu słówek i łatwiejszych zagadnień takich jak: przedstawianie się, podstawowe zwroty takiej jak „lubię”, „proszę”, „mam”.

Dzieci w grupie wczesno szkolnej i szkolnej (1-4 klasa), będą poznawać podstawowe zagadnienia z gramatyki, również w formie zabaw i gier. Zapoznają się z pismem i uczą się rozpoznawać poszczególne znaki.

Młodzież szkolna (5-8 klasa), licealiści oraz dorośli będą przechodzić przez niemal pełen zakres języka japońskiego. Poznamy zasady pisma, będziemy omawiać gramatykę i przyswajać słownictwo w praktyczny sposób.

Niezależnie od grupy, byle lepiej zrozumieć język, wszyscy zapoznają się z kulturą Japonii, ponieważ ma ona silny wpływ na to, dlaczego mówi się tak, a nie inaczej.

O prowadzącym

Nazywam się Adam Lipsa i jestem japonistą z wieloletnim stażem w nauczaniu języka. Jestem również nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. To połączenie pozwala mi od kilku już lat przekazywać wiedzę również najmłodszym. Na co dzień mieszkam i pracuję we Wrocławiu, ale tak naprawdę dzięki możliwościom, jakie dają zajęcia online, mam uczniów z całej Polski. Oprócz zaznajamiania z językiem i kulturą, pomagam również wielu osobom przy zdawaniu egzaminów na certyfikaty z języka japońskiego, tzw. JLPT. Poza Japonią bardzo interesuję się górami–jestem w trakcie zdobywania Korony Gór Polski, a wolny czas (jeśli taki znajdę) spędzam z książką głównie fantastyką i literaturą grozy, ale dobrym kryminałem też nie pogardzę lub przy stole z planszówkami.

Relacja z zajęć

Więcej informacji o tym jak wyglądają zajęcia można znaleźć na Facebooku oraz Instagramie.

Informacje szczegółowe

Zajęcia zaczynają się od 18.09.2023.

To laboratorium prowadzone jest dla różnych grup wiekowych, poniżej znajdą Państwo podział na grupy oraz ich specyfikację:

Grupa dla dzieci 4-6lat

Wtorek 16:15

• Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

• Cena: 140 zł/miesiąc

Grupa dla dzieci 7-10 lat

Wtorek 17:00

• Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

• Cena: 140 zł/miesiąc

Grupa dla dzieci 11-14 lat

Wtorek 17:45

• Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

• Cena: 140 zł/miesiąc

Grupa dla osób od 15 lat

Wtorek 18:30

• Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

• Cena: 140 zł/miesiąc

 
Jak się zapisać?

Pełną informację o zapisach znajdą Państwo na początku strony Laboratoria Twórcze.