Jazz nad Widawą – Kacper Popek Band

Zapraszamy w sobotę 2 grudnia o godzinie 19:00.

Bilety dostępne online w serwisie Biletyna w cenie 50 złotych (bilet normalny) lub 20 złotych (bilet ulgowy dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu)

Opis wydarzenia

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Kacpra Popka w związku z koncertem dyplomowym na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po 12 latach kwartet wraca na scenę w nieco odświeżonym składzie. Do składu prócz basisty Wojciecha Gąsiora i wibrafonisty Bartka Pieszki dołączyła wybitna pianistka Dorota Zaziąbło. Muzyka wykonana podczas finału tegorocznego festiwalu im Alexa Popka to autorskie kompozycje Kacpra powstałe w okresie 2010-2011 rok. Muzykę można określić jako szeroko pojęty jazz – od malowniczych, krajobrazowych, przestrzennych i nastrojowych kompozycji po bardzo energetyczne wymagające wirtuozowskiej wręcz techniki utwory jednak wszystko stanowi spójną całość i zabiera słuchacza w pełną emocji i wzruszeń krainę…

Na graficę widać zestaw perkusyjny oraz napis: fama, jazz nad widawą, zagra kacper popek band.
Jazz nad Widawą – zagra Kacper Popek Band
Fragment koncertu Kacpra Popka i jego zespołu

Jazz Nad Widawą odbywa się w CBK Fama we Wrocławiu od 2022 roku. Pomysłodawcą festiwalu i jego nazwy jest wrocławski muzyk Janek Samołyk.