Jazz nad Widawą – koncert Tomasza Chudyka

Zapraszamy w niedzielę 3 grudnia o godzinie 19:00.

Bilety dostępne online w serwisie Biletyna w cenie 40 złotych (bilet normalny) lub 20 złotych (bilet ulgowy dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu)

Opis wydarzenia

3 grudnia z koncertem wystąpi pianista Tomasz Chudyk – absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na specjalności Jazz i Muzyka Estradowa. Inspiracje czerpie od takich pianistów, jak m.in. Bill Evans, Leszek Możdżer, Chick Corea, Hiromi Uehara.

W ubiegłym roku, pierwszą edycję festiwalu Jazz nad Widawą rozpoczęliśmy od koncertu Pawła Lisieckiego – gitarzysty od lat związanego z Famą i Psim Polem, który uczy tu młodych ludzi gry na gitarze. W tym roku kontynuujemy tak rozpoczętą tradycję i zapraszamy Was na koncert niesamowitego muzyka, który także od lat związany jest z CBK FAMA! Na zajęcia Tomasza Chudyka z instrumentów klawiszowych bardzo trudno się zapisać – tak bardzo są oblegane! Już 3 grudnia możecie zobaczyć pianistę w akcji na naszej scenie – Tomasz Chudyk zaprezentuje własne kompozycje i jazzowe aranżacje utworów z różnych gatunków muzycznych. Jeśli lubicie jazz i brzmienie fortepianu, koniecznie zajrzyjcie 3 grudnia do Famy!

Tomasz Chudyk to wielokrotny uczestnik i laureat licznych przeglądów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Brał udział w różnorodnych festiwalach jako pianista, występując solo oraz z zespołami, wśród nich były m.in.: Głogowskie Spotkania Jazzowe (2014), Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną w Świeradowie-Zdroju (2017-2019), Festiwal Muzyki Filmowej w Jeleniej Górze (2017), Baraban Ethnofest w Cvikovie (Czechy; 2018). Grał również na Sofar Sounds Wrocław (2019) i jest stałym bywalcem wrocławskich scen.

Fortepian na żółtym tle
Jazz nad Widawą już w grudniu!
Pianista podczas gry.
Tomasz Chudyk

Jazz Nad Widawą odbywa się w CBK Fama od 2022 roku. Pomysłodawcą festiwalu i jego nazwy jest wrocławski muzyk Janek Samołyk.