Kino Familijne

Zapraszamy do kina na sali widowiskowej na kolejne spotkanie z kinem dla całej rodziny.

Opis filmu

Wśród fal i morskich głębin rodzi się niezwykła przyjaźń, która zmienia losy dwóch światów. Mała rybka z magicznymi mocami, przypadkowo trafia do ludzkiego świata, gdzie spotyka młodego chłopca imieniem Sosuke. Ich spotkanie staje się początkiem niezwykłej przygody, w której magia oceanu splata się z ludzką determinacją. 

Rybka zapragnie stać się człowiekiem, nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak jej niezwykłe moce mogą wywrócić świat do góry nogami. Sosuke, zafascynowany tajemniczą istotką, postanawia jej pomóc. Razem przezwyciężają niebezpieczeństwa i własne lęki, dryfując między światem ludzi a światem morskich tajemnic. 

Tradycyjna, ręcznie rysowana animacja legendarnego reżysera Hayao Miyazakiego. Opowieść o wielkiej sile miłości i przyjaźni, takiej, która wbrew wszystkiemu ma szansę istnieć i trwać. Ten film jest jak topione masło, ciepły letni wiatr czy wiosenny zapach bzu – otula serce – zarówno dzieci jak i dorosłych – i wnika w nie głęboko. 

Kiedy?

Zapraszamy na seans w sobotę 20 kwietnia, o godzinie 11:00.

  • Wstęp wolny, kategoria 5+
  • Produkcja: Japonia
  • Czas trwania: 95 minut
  • Gatunek: kino familijne

Na film zapraszamy w odcieniach różu, czerwieni i błękitu. Wypełnijmy salę kolorami morza i naszej tytułowej, małej bohaterki!

Tytuł

Tytuł możecie poznać odwiedzając Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama. Zapraszamy przy okazji do biblioteki po nowości.