MAMY Teatr – warsztaty teatralne dla świeżo upieczonych mam

Zajęcia teatralne adresowane są do kobiet, które niedawno po raz pierwszy lub kolejny raz urodziły dziecko. W warsztatach będzie mogło wziąć udział do 10 uczestniczek.

O zajęciach

Warsztaty skierowane są tylko dla samych matek, dzieci zostają w domu z bliskimi. Tym sposobem uczestniczki będą miały przestrzeń tylko dla siebie oraz możliwość eksplorowania swojego ciała i wyobraźni za pomocą ćwiczeń teatralnych. Drugim założeniem zajęć jest stworzenie siostrzanej atmosfery i wymiany doświadczeń kobieco-matczynych. 

Praca warsztatowa skupiać się będzie wokół trzech obszarów: 

  1. Treningu teatralnego, 
  2. Tworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń kobieco-macierzyńskich, 
  3. Stworzenia pokazu performatywnego lub spektaklu oraz jego realizacji na scenie CBK Fama

Poniżej opinia jednej z uczestniczek pierwszej edycji warsztatów “Mamy Teatr” (w ramach których uczestniczki stworzyły spektakl “PRO BONO, czyli opowieść o miłości”, którego prapremiera odbyła się na deskach CBK Fama).


Ania: Warsztaty teatralne „MAMY Teatr” są największym projektem, w który się zaangażowałam odkąd trzynaście lat temu zostałam pierwszy raz mamą. Pierwszy raz zrobiłam coś w 100% dla siebie. Na początku miałam wiele obaw, przede wszystkim, czy podołam temu wyzwaniu i czy wytrwam do końca. Mam czwórkę dzieci i uczestnictwo w zajęciach wiązało się za każdym razem z wieloma wyzwaniami logistycznymi…Warsztaty natomiast pozwoliły mi powrócić do swojej młodzieńczej pasji, na nowo się otworzyć, zawiązać cenne relacje i stały się dla mnie idealnym miejscem „ładowania baterii” do bycia lepszą żoną i mamą. Ogromnie żałuję, że ten projekt zmierza ku końcowi. Nie potrafię sobie wyobrazić środy bez naszego spotkania. Niewiele jest miejsc, w których młode mamy mogą się spotkać, jednocześnie rozwijając swoją pasję i miłość do teatru. Jeśli miałabym taką możliwość, bez wahania zaangażowałabym się w to jeszcze raz!

Prowadząca

Zuzanna Kociuga jest animatorką kultury, społeczniczką, malarką oraz liderką grupy MAMY Teatr. Magistra kreowania mediów (SWPS, Wrocław) oraz laureatka konkursów wizerunkowych marek: Coca-Cola, Credit Agricole Bank Polska. Świeżo upieczona absolwentka Animacji Działań Teatralnych (PSAK SKiBA), gdzie zdobyła warsztat animacyjny, reżyserski, aktorski i malarski. W ramach pracy dyplomowej w PSAK SKiBA wspólnie z młodymi matkami kolektywnie wyreżyserowała spektakl „PRO BONO, czyli opowieść o miłości”. Osobiste wydarzenie sceniczne opowiadające o doświadczeniu macierzyństwa spotkało się z pozytywnym odbiorem widzów i jest nadal prezentowane na scenach mniejszych i większych. Zuzanna jest również współautorką spektaklu dokumentalnego „User Experience” o użytkownikach substancji psychoaktywnych. Spektakl został zaprezentowany podczas II Festiwalu Teatru Dokumentalnego „Antybohaterka” realizowanego przez Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Autorka wystawy malarskiej „Performance Kantora” (2022, PSAK SKiBA). Od 2018 mama mini-człowieka. W swojej pracy kieruje się szacunkiem do drugiego człowieka, pozytywną energią i chęcią do działania.

Relacje z zajęć

Strona na Facebooku MAMY Teatr

MAMY Teatr na Instagramie

Informacje szczegółowe:

Termin: środa, 17:00-19:00

Cena: 120 zł za miesiąc

Miejsce: sala Laboratorium Ruchu w CBK Fama

Warsztaty będą odbywać się co tydzień (start: październik 2023, zakończenie: czerwiec 2024). 

Jak mogę się dokonać zapisu?

Na to laboratorium mogą się Państwo zapisać bezpośrednio u prowadzącej poprzez wiadomość e-mail na adres mamyteatr@gmail.com oraz telefonicznie (+48 889 605 281).