Oferta zajęć bibliotecznych dla przedszkoli 2023/2024 – Filia nr 11

Zapraszamy przedszkola do udziału w lekcjach bibliotecznych organizowanych w Filii nr 11. Zajęcia odbywają się w godzinach  9:00-10:00 lub 11:00-12:00 w wybrane środy miesiąca.

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą mailową: mbp11@biblioteka.wroc.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie:

  • nazwa przedszkola
  • imię i nazwisko nauczyciela
  • przybliżona liczba dzieci
  • wybrana data i godzina
  • wybrany temat

Każde zajęcia rozpoczynają się krótkim opowiedzeniem przez prowadzącą o bibliotece oraz o zasadach korzystania z niej. Później następuje realizacja wybranego wcześniej tematu. Tematy do wyboru znajdują się poniżej.

Oferta zajęć:

Misie i niedźwiadki

Na zajęciach przeczytamy książkę „Kto przytuli Misia Tulisia?”. Dzieci poznają podstawowe informacje i ciekawostki o niedźwiedziach a następnie zrobią własne misie, które wykonają z gotowych papierowych elementów

Podwodny świat

Podczas spotkania porozmawiamy o tym jakie stwory kryją się w głębinach, poznamy kilka ciekawych faktów o morzach i oceanach. W drugiej części spotkania dzieci podzielone zostaną na grupy, każda z grup wykona swoje własne akwarium w słoiku.

Kosmiczna przygoda

Dzieci poznają podstawowe pojęcia dotyczące kosmosu i Układu Słonecznego. Poznają też ciekawostki dotyczące przestrzeni kosmicznej. W drugiej części warsztatów stworzą własne gwiazdozbiory lub galaktyki.

Ciekawostki o książkach

Na zajęciach porozmawiamy o tym, co to jest książka, jak wygląda, jaką spełnia funkcję. Dzieci dowiedzą się jak wyglądały książki dawniej oraz jak powstawały. W drugiej części każde dziecko stworzy własną zakładkę do książki.

Zajęcia okolicznościowe (do wyboru: Wielkanoc, Boże Narodzenie, pierwszy dzień wiosny…)

Na zajęciach dzieci dowiedzą się ciekawostek na temat danego święta oraz jak obchodzi się je w różnych częściach świata. W drugiej części zajęć przewidziane są warsztaty tematycznie do wybranego święta.