Rotowski & Słomka „The Trick”

Zapraszamy w niedzielę 25 czerwca o godzinie 18:30.

Miejsce: sala widowiskowa CBK FAMA

Bilety: 10 zł

Opis spektaklu:

Stając naprzeciw wszystkim iluzjonistom na własne ryzyko, Wojciech Rotowski i Roman Słomka odkryją niedostępne wcześniej tajemnice świata iluzji.

,,The Trick” to forma teatralna, będąca połączeniem spektaklu, pokazu iluzji, stand-upu, tańca, ruchu, sztuk cyrkowych i muzyki. Dwóch artystów wyjawia podstawowe zasady iluzji, stosowane przez artystów od wieków. Zasady te mają jednak zastosowanie nie tylko w sztuce iluzji ale także w technikach manipulacyjnych używanych np. przez polityków czy media. Każda z tych zasad zostanie zdemaskowana i ukazana w praktyce. Artyści, pomimo ujawnienia większości sekretów, postarają się zaskoczyć widzów w najmniej spodziewanych momentach. Niektóre zagadki pozostaną bez rozwiązania, a niektóre pytania bez odpowiedzi.

Bawiąc się formą i stylami, przeniesiemy się równocześnie za kulisy powstawania magicznego spektaklu jak i poznamy mechanizmy powstawania największych manipulacji społecznych. Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty a na ile w głowach widzów? Jak można umiejętnie oszukiwać nasze zmysły? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność?

W spektaklu nie zabraknie scen kabaretowych i muzycznych, a decydujące momenty pozostaną w rękach widza. Przynajmniej tak będzie mu się wydawać… Umiejętność demaskowania sztuczek może przydać się znacznie częściej niż podczas oglądania pokazu iluzjonisty. Wiedza o ich działaniu i zasadach, otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia. Co zrobić aby nie wpadać w te pułapki? Odpowiedzią jest ,,The Trick”.

Spektakl zdobył główne wyróżnienie w konkursie „Incydent Polski 2022”.

Autorzy:

Scenariusz, reżyseria: Wojciech Rotowski, Roman Słomka
Muzyka: Wojciech Rotowski, Jacek Winkiel

Wojciech Rotowski – Od 20 lat na scenie, od 17 lat związany ze sztuką iluzji. Aktor, reżyser, pirotechnik. Tworzy autorskie spektakle teatralne i widowiska estradowe w Polsce i na świecie. Konsultant i wykonawca efektów specjalnych w teatrach i na planach filmowych.

Roman Słomka – Aktor, tancerz, performer. W oryginalny sposób łączy różne dziedziny sztuki (iluzja, taniec, akrobatyka, żonglerka). Jego kreacje docenione zostały m.in. w programie ,,Mam Talent” , gdzie swoimi pokazami dostał się do półfinału, zyskując uznanie publiczności i jurorów.

dwóch aktorów na scenie rozrzuca konfetti
fot. Katarzyna Anna Kubiak