Taniec Współczesny

Warsztaty ruchowe, improwizacja taneczna

O zajęciach

Laboratorium Tańca Wspólczesnego przeznaczone jest dla osób zainteresowanych rozwijaniem swojej koordynacji ruchowej, kondycji fizycznej, świadomości ciała, a także abstrakcyjnej ekspresji ruchowej. Program został opracowany w oparciu o doświadczenia artystyczne oraz zainteresowania ruchowe prowadzącej wywodzące się zarówno z jej edukacji, jak i praktyki własnej:

  • różne style i techniki tańca współczesnego, takie jak floorwork (praca z podłogą), taniec fizyczny, techniki release, spiral dynamics i inne
  • elementy lekkiej akrobatyki, czyli miękkich, dynamicznych i efektownych elementów taneczno-akrobatycznych
  • praca z napięciem i rozluźnieniem
  • improwizacja taneczno-ruchowa
  • elementy jogi oraz techniki tańca klasycznego
  • podstawy tańca klasycznego i zastosowanie zasad tej techniki w tańcu współczesnym.

Nadrzędnym celem zajęć jest czerpanie przyjemności ze wspólnego poruszania się, doświadczanie piękna oraz rozwijanie wrażliwości i ekspresji artystycznej uczestników.

O prowadzącej:

Zuzanna Nir jest absolwentką studiów drugiego stopnia (kierunek choreografia) na Akademii Muzycznej w Łodzi (wynik celujący) oraz kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem). Od 2017 roku współpracuje z Kolektywem Kejos The-At-Er jako performerka i choreografka, z którym tworzy spektakle nowego cyrku łączące sztukę cyrkową z innymi dziedzinami, jak teatr czy taniec (spektakle „Miasto, którego nie było”, „Epitafium Błazna”). Występowała między innymi w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu („Blaszany Bębenek”), w Teatrze Avatar z Legnicy (tancerka i choreografka w latach 2008 – 2020 w różnych widowiskach ulicznych, pokazach fireshow i innych). W latach 2018-2021 tancerka w spektaklu „Trans_miss(i)on” Krakowskiego Centrum Choreograficznego w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehera. Od 2021 wraz z Martą Stępień współtworzy kolektyw ruchowy REWERS (spektakl „Here, Ma, You take it” oraz cykl warsztatów tańca współczesnego REWERS). W 2022 w ramach programu Przestrzenie Sztuki zatańczyła gościnnie podczas premiery spektaklu „Barbaricum” Kieleckiego Teatru Tańca. Tancerka w spektaklu „PO” koncepcji Sary Kozłowskiej i w choreografii Katarzyny Leszek. Na co dzień mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty (grupowe i indywidualne) z tańca współczesnego i lekkiej akrobatyki.

Relacja z zajęć:

Instagram Zuzanny Nir

Informacje szczegółowe:

Wtorki i czwartki w godzinach od 20:00 do 21:15.

Zajęcia przeznaczone są dla osób od 16 lat.

Cena:

  • 170 złotych miesięcznie (spotkania raz w tygodniu)
  • 290 złotych miesięcznie (spotkania dwa razy w tygodniu).

Sala: Laboratorium Ruchu

Zuzanna Nir z zespołem

Jak się zapisać?

Pełną informację o zapisach znajdą Państwo na początku strony Laboratoria Twórcze.